• "ne olduysa geziden sonra oldu"

404 beyin ve haysiyet not found.

https://youtu.be/eezh0tzvriu
  • böyle giderse çok geçmeden ülke nüfusu 120 milyon, işsizlik %25 ve dolar 10 tl olacak. neyi geziye bağlarsan bağla, artık geri dönüşü yok.
  • uzatmaya gerek yok: (bkz: nasıl mal oldum)
  • 6.5 faizde n yukarıya kalktı bu ibre 40 45 lere gitti şuan 23 te geziden rahibe kadar not finansçı sayılırım kimseyi şuan savunmuyorum şurda dursun diye yazdım
  • isteyen buraya bağlasın;

(bkz: ananı da al git)
  • eleman kendi monologu icerisinde kendisini cok guzel tarif etmis. icinde bulunulan durumun sebebini kavrayamamak icin hakikaten gerizekali olmak gerekir.

bunca yasanan kepazeligin uzerine boku hala baskalarina atmak icin de omurgasiz olmak gerekir.

ama iste iq numarasi ayakkabi numarasindan kucuk olunca boyle mal gibi video cekip youtube’a yukluyorlar hala.
  • burada videodaki elemana kendince giydiren tipleri şuna benzettim.

karaköy zürafa sokaktaki yarı çıplak, operasyondan ve operasyonu icra ettiği otelinden terli terli çıkmış hayat kadınına: "sen ne fahişesin be kadın" dediğinde cevap olarak: "hahaytt, şuna bak benim neyim fahişe ayol. iki ekmek parası için erkeklerle birlikte oluyorum diye bana iftira ediyor rezil, şerefsiz adam" demesi gibi saçma reaksiyona girmişler.

her fahişeden fahişe olduğunu ikrar edip kabullenmesini bekleyemediğimiz gibi, sizlerin de gezide fetö ve sorosbu çocuklarının ipiyle hareket ettiğinizi kabul etmenizi bekleyemeyiz. beyni olan bir canlı gezi sonrası bu memlekete yapılan politik, sosyolojik ve ekonomik taarruzları elbet görür lakin o operasyonların or*spusu olduysa bir insan elbette bunu kabul edemez. 15 temmuz öncesinde, o gün darbeye teşebbüs edenlerin uşaklığını ve erdoğan kini sebebiyle yardakçılığını yaptıklarını ifade edemedikleri gibi. erdoğan mert karakteriyle, dindar nesil tarifini yaparken necip fazıl'ın ifadelerini kullanarak "dininin, dilinin, kininin" tabirlerini kullandığı için adama kindar atfı yapan serseriler asıl kindar olduklarını onun kadar mertçe ifade edemedikleri için kindarlıklarının gizlendiğini sanıyorlar. halbuki o adama olan kinleri neticesinde yahudisinden amerikanına, islamofobik türk düşmanı faşistine, fetösüne kadar herkesin yardakçısı ve uşağı olduklarını kabullenemiyorlar, bu eleman gibi ihanetlerini yüzlerine vuranlara da o kinle saldırıyorlar.
  • gezi başladığında rte şu an fetö’den tutuklu polislerin değil de halkının yanında olsaydı ve bu duruşu değiştirmeseydi, ılımlı ve birleştirici bir siyaset yapsaydı şu an akp oyu %70-80’lerde olurdu.
  • 2013'e kadar islerin az cok iyi gittigine bakilacak olursa arkadasin soylemleri kendi icinde tutarli oluyor ve buna inanan bircok insan olabilecegi icin biraz aciklama yapayim. boyle dusunen bir kisi bile olsa belki faydasi olur...

oncelikle 2013'den sonra ekonominin kotuye gitmesinin sebebi amerikan merkez bankasinin bu yillarda faiz arttirimina gitmis olmasi. 2008 yilinda krize girdiler bu yuzden faizler cok dustu biz de 2013'e kadar ucuz kredilerle borclandik. 2013-2014 yillarinda toparlanmaya gittiler ve o kadar kolay borclanamaz olduk.

yani bu turkiye ekonomisine karsi yapilmis bir hamle degildi. bu faiz konusu amerikan dolarinin tum para birimlerine karsi degerini etkiliyor. turkiye'ye gelene kadar avrupa ulkelerine ya da cok daha buyuk ve guclu ekonomilere gore pozisyon aliyorlar. turkiye'ye gore pozisyon alip onlara karsi olan pozisyonlarini bozmak istemezler yani.

ayrica zannettiginiz gibi bu ulkeler turkiye ekonomisini cokertmek istese cok kolay yapabilirler bunu. bir ambargoyla turk bankalarinin dolarla islem yapmasi engellenip turk ekonomisi bir haftada duman edilebilir. yapmayip ustune hala borc veriyorlar cunku katma degerli urunlerini her gun bize satiyorlar niye batmamizi istesinler?

ayrica surekli bayragimizi indirip topragimizi ele gecirmeye calistiklari (beka sorunumuz oldugu) gibi bir algi atiliyor ortaya. arkadaslar size cok net bir sey soyleyeyim bu ulkelerin dini imani para ve guc. sizin gibi deger yargilari yok bu insanlarin. yani adam sana iphone sattiktan sonra senin ulkende turk bayragi asili olmus, ezan okunmus falan cok da umrunda degil. zaten o satisi yaptiktan sonra gucu elinde tutup seni istedigi gibi yonlendirebiliyor.
  • yoldan geçen her tipin abuk sabuk beyanatını dikkate alıp buraya taşımanın ne anlamı olduğunu düşündüren video.
hesabın var mı? giriş yap