şükela:  tümü | bugün
  • tayvan'in baskenti taipei'deki uluslararasi hava limanidir. uclu kodu tpe'dir. dunyanin onde gelen hava alanlarindandir. china airlines ve eva air tarafindan merkez olarak kullanilir. taoyuan county sinirlari icerisinde oldugundan adini bu sehirden alir.
  • umuma mahsus pasaport hamili türk vatandaşlarının, 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli vizelerini taipei’deki taoyuan uluslararası havaalanından giriş yapmaları şartıyla (ayrıca dönüş bileti ibraz etmeleri, vize müracaat formu doldurmaları, iki adet vesikalık fotoğraf ibraz etmeleri ve 24 abd doları işlem harcı ödemeleri gerekmektedir) sınırda almaları mümkündür.

    http://www.mfa.gov.tr/…ugu-vize-uygulamalari.tr.mfa
  • onceki bir entry'de belirtildigi gibi aslinda taipei'de degil de, taoyuan sehrinde olan havaalanidir.

    taipei sehir merkezine 40 dakikalik bir taksi yolculugu ya da 45-50 dakikalik bir tren ve otobus kombo yolculugundan sonra ulasilabilir. dunyadaki diger havaalanlarinda oldugu gibi cok pahali yiyecek, icecek ve alisveris imkanlari yoktur. hersey kabul edilebilir fiyatlarda.

    turk hava yollari 2. terminalden ucuyor. ozellikle ogleden sonra cin'den gelen cok ucus oldugundan kalabaliktir. erken gidilmesi tavsiye olunur.