şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yaklaşık 2 senedir çevrecilik adına yaptığım atık pillerimi toplayıp yolladığım tap kurumu bana ücretsiz kargo ile gönderebilirsin demelerine rağmen geri göndermesi durumudur. kendileri için bir daha pil toplmayacağım ve gördüğüm tüm pilleri bu saatten sonra çöpe atacağım. bu nasıl bir çevreciliktir arkadaş 10 kg ağırlığında pil toplamışım adamlar bir kargo parasını ödemekten aciz.bir de üzerine üstlük 10 lira iade parası ödedim.resmen rezillik

  işte o piller

  işte o ücretsiz kargo maili

  işte iade sebebi kağıdı
 • hala bu ülkenin kurumlarına güvenip hayır işlemeye çalışan insanlar var bu ülkede. yazık la.
 • pilleri kontrol edin, kesin diş izi vardır. işe yaramayanları göndermişlerdir.
 • eğer amacın pillerin geri kazanımı ise, ödemeli gönder derim.
  ama tap daki birtakım yetkililerin anlık kararına göre yön değiştireceksen o başka!
 • hiç şaşırmadım. tekstil işindeyken arada gelip mont, pantolon, kazak isteyen insanlar olurdu. ben de eski sezon ürünlerinden, numune gelmişlerden ya da uzun süredir müşterilerin gelip almadığı mallardan verirdim hibe, insiyatif kullanıp tertemiz yeni ürün de teklif ettiğim oldu. o başını eğip gelip mont isteyenler "bu ne ya, bunun siyahı yok mu?", "ben bunu beğenmedim markası yazıyor." ve hatta çok daha ters cevaplar verirlerdi. abartmıyorum hafifleterek anlatıyorum. öyle şeyler yaşadık ki bedava kalburüstü bot verdiğimiz(bakın ücretsiz bunlar) sözde bir gariban bu karda leke yaptı alın başınıza çalın diye getirmişti. ya neler neler gördüm. akbil bastığım adam, kadınlar bile posta koymaya kalkınca bendeki hayırseverlik olayı bambaşka boyuta taşındı. o kadar çok anlatılacak şey var ama inandırıcı gelmez size o kadar söyleyeyim. yani bu toplumun kurumu da böyle olur. yine de tebrik ediyorum bu zamanda hala böyle iyi niyetli, faydalı düşüncede kalabilenleri.
 • bizde topluyoruz pilleri,bataryaları, telefon tamiri üzerine işyeri olduğu için çok telefon bataryası çıkıyor napalım şimdi bide kargo parası mi verelim bunları göndermeye..

  arkadaş 10 kilo demiş ama bizde daha fazla var ve ne kadar kargo ücreti çıkar düşünmek bile istemiyorum.
 • bende uzun yıllardır boş pilleri çöpe atmayıp biriktiririm. benim de boş pillerle ilgili iki tecrübem oldu. birincisi atmadığım pilleri bir süre biriktirip yakındaki bim'de, kasanın yanında duran tap logolı kutuya atıyordum. bi gün bi baktım kasiyer kutudaki pilleri çöpe atıyor. dedim aga dur napıyorsun. "abi gelip almıyorlar. aylardır arıyoruz artık telefonlara bile çıkmıyorlar" dedi.

  ikincisi, pilleri topladığımı duyan bir arkadaş bana versene dedi. yeğenin okulda kampanya yapmışlar, sene sonunda en çok atık pil getiren öğrenciye laptop vereceklermiş. ben çocukcağız kazansın diye evde, işyerinde arkadaşlardan topladığım ne kadar pil varsa götürdüm. hatta ilk göründüğüm pil o kadar çoktu ki, çocuk taşıyamamış, ikiye bölüp ertesi gün göndermişler. kampanyayı yapan hangi şerefsizlerse sene sonuna kadar bir dünya pil toplayıp laptop yerine 150 liralık dandik ötesi çakma bir tablet vermişler. onu bile müdür 50 kere istemiş de öyle vermişler.

  şimdi de pil biriktiriyorum, çöpe atmaya içim elvermiyor. bakalım napcaz bu pilleri.