• bir izzet altınmeşe şarkısı.

tappo rappo edersin
    diskoda rap yaparsın
    kalbini çok yorarsın
    sonra hapı yutarsın
  • şuvey şuvey gibi lafları da içinde barındıran şarkı.. klibinde sami hazinses de rol almıştır
  • sözü ve müziği ìzzet altınmeşe'ye ait olması kuvvetle muhtemel olan fantastik şarkı-türkü kırması çalışma. internetteki türlü kaynakları alt üst etmeme rağmen yapıldığı tarihe ve hangi albümde olduğuna ulaşamadım. her zaman olduğu gibi sözlerini de yazalım tam olsun:

"rappu budappu rappu (yavaş)
    rappu burappu rappu (heydi heydi)
    rappu dudappu dappu (şuvey şuvey)
    rappu dudappu rappu (sılovekee)

rappo rappo edersin
    diskoda rep yaparsın (x2)
    kalbini çok yorarsan
    sonra hapı yutarsın (x2)

rappu budappu dappu (yavaş)

güzelliğin fıttırır
    şekerimi arttırır (x2)
    senin güzel gözlerin
    malı mülkü sattırır (x2)

rappo rappo edersin
    diskoda rep yaparsın
    kalbini çok yorarsan
    sonra hapı yutarsın (x2)

hopur hopur hoplarsın
    fokur fokur kaynarsın (x2)
    incecik bellerinle
    fıkır fıkır oynarsın (x2)

rappu dudappu rappu (sılovekee)"

(nakarat kısmı sürer gider sonsuza kadar...)

bu güzel çalışmayı kazaa'da kolayca bulabilirsiniz.
  • (bkz: rappo)
  • bu şarkı büyük ihtimalle gökten inmiştir , çünkü insan evladı böyle bir şey yapamaz.
  • izzet altinmeşe nin akillara ziyan bir çalişmasi. beyin zari iltihaplanmasina yol açabiliyo cidden. zurnanin muhteşem kullanimi ve diskoda rap yapmak gibi bir sürü hadisenin yaninda şuvey şuvey gibi muhteşem bir kelimeyi de öğretmiştir bize bu şarki.. heydi heydi ne demek , neden böle deniyo , onu hala bulamadim.. çok zararli çok çok..
  • sevgili kayra kanın bulamadığı parça imiş kendisi. süper sihirli ellerimle, saatlerce süren bir araştırmanın ardından * kan ter içinde kaldıktan sonra bulduğum parçadır. üşenmemiş bir de sıraya da girmişimdir. sonra bir yerlerden bir ses geldi; içlerden bir yerden :"courtney bunu indiriyorsun da ne ki bu ki?"
    kayra kan der :"sözlüğe bak"..
    şimdi korkmaktayım..sıra bana gelmesin hiç. o parça inmesin hiç.
  • (bkz: telsizler g funk)
    baslarını funkychild ile ortak düşünceye vararak michael henderson'ın attığını düşündüğümüz funky? izzet altınmeşe * çalışması. anadolu funk'ın derinlerden gelen köküne bağlı bu parçada izzet bey'in heydi heydi, şuvey şuvey gibi kelimelerle rhyming sanatını bir vites daha ileri attığı zaten açıktır ancak olayı asıl muhteşem kılan 'slow ok?' veyahut sılovoke diye bildiğimiz kısımlarda değişik teknikler denemesi, çılgın atması, the d.o.c. stilini benimsemesidir. bu noktada mevlüt abi'nin konfeksiyon mağazasının önüne impala ve 5 vitesler çekilerek hidrolikler çalıştırılır, kim müziğin ritmine daha iyi uyarsa semtin kralı olurdu. 90'ların çamurlu, altyapıdan yoksun telsizler sokaklarında low rider'lardan kırdın kalbimi ile bangır bangır yükselen bir klasikti, son volüm kağıthane deresi köprüsünün orada hidrolikler indirilerek ferahlanır, eyüp sahilyolunda üç tekere gidilirdi. geceleri de merhum edirnekapı tüneli'nde ışıklar ak47'larla patlatılır, oradan ayvansaray'a driveby yapılırdı.

edit: yazıktır ki jay z kendisinin iyiliğini düşünmüş izzet abisinin bu parçasına h to the izz o ile sert bir cevap verdi, ayıp etti. izzet abimiz de yıl 2008 oldu halen karşı atağa geçemedi.
  • izzet altınmeşe'nin unutulmuyor albümünün beşinci parçasıdır. albümdeki diğer türküler:
    - diloy diloy
    - hop terelelli
    - konforlum
    - potpori
    - tappo rappo
    - unutulmuyor
  • sanmiyorum ki kultur kayna$masini, kultur grup seksini bu kadar iyi ba$armi$ ikinci bir $arki olsun. benim bi $arkidan beklentim nedir? bir, "sanat" bakimindan "ustun" olacak; iki, dinlerken mutlu edecek; uc, kendini unutturmayacak karde$im. aciyorum, dinliyorum, tekrar tekrar dinliyorum.. yillar sonra cat diye aklima geliyor. dinlerken mutlu oluyorum. (belli hudutlar dahilinde) yani.. ucunu de gayet rahat sagliyor mi? bence oyle. armonik olarak getirdigi brand'new baki$ acisi bi yana, demek ki gercekten eglendirici, gercekten ba$arili. (ki o ritm bile ba$li ba$ina uniquedir)
    izzet altinme$e'nin girtlak sesiymi$, yok karizmasi cizilmi$mi$, otmu$ bokmu$... yirtarim len o radikal iki'nizi, itiraz istemem. neyse, e$$ek suyu ruhayility'sini yakalami$ tum badilerimi davet edecegim home partyde $imdiden playlistin ba$ina koyuyorum bunu. taa bindokuzyuzkacta dinledigim $arki ruyama girdi diyorum.
hesabın var mı? giriş yap