• istanbulda 1 milyon tl üzerinde o kadar çok konut var ki bunların her el değiştirmesinde 40000+ tl bir ödeme yapıldığı anlamına gelir ki cidden bu çok yuksek bir miktardır. benim anlamadığım husus su. evin değeri artınca tapuyu sanki altın yaldızlı kağıda mi basıyorlar? tapu masrafı denilen olayın sabit ve makul bir ücret olması gerekmektedir. yaparsın sabit 1000 tl kimse masraf düşük çıksın diye elden falan para almaz.
  • verginin vergisinin vergisinin vergisinin alındığı ülkede şaşırılmayan durum. bu daha başlangıç.
  • tapuda düşük göstermek gibi saçma bir duruma neden olmaktadır. beni niye yalan söylemek durumunda bırakıyorsun.
  • tapu dairelerinin ve personelinin bütün masrafını dahi karşılayacak paradır.

tapu daireleri bu komisyonlarla bildiğin emlakçılık yapmaktadır.
  • cilası için: (bkz: veraset ve intikal vergisi)

az buz şeyler değil bunlar. eğer maddi durumunuz iyi değilse miras kalması bile ayrı bir problem.
  • bu konuya ek olarak, bu düzenlemeye bir tane madde koyup satıcı ve alıcının ayrı ayrı ödemesi gerektiğini kesin bir sınırla belirlememiş olmasıdır. anlaşmaya bağlı diye yasal düzenleme mi olur. bu şekilde hangi satıcı benim hakkımı ben öderim der ki?
    insanlar zar zor ev alıyorlar. sadece bu kararı vermiş olarak 10 bin devlete, 5 bin bankaya niye para savuruyoruz biz? gerçekten en temel insan hakkım olan barınma hakkımın sağlanması için ya sonradan görme bir ev sahibini ya da bu hiç bir şey yapmadan para kazanan parazitleri beslemek, büyük haksızlık.
  • kimisi masraf demiş,
    kimisi vergi,
    doğrusunu söyleyim harçtır kendisi,
    tüm harçlarımız gibi yüksektir epeyi,

iktidar acıdı zahir ahaliye,
    indi son 5 yılda bir kaç kere yüzde üçe,
    çıktı geri yüzde dörde,
    ekşici olmuşsun gör gerçeği.

emlakçıyı, bakkalı, eczaneyi suçlama,
    öğren artık vergiyi, harcı, damgayu,
    tapucu, noter, araç muayene, ehliyet kursu aracı,
    sandıkta indir darbeyi: yiyene haracı.
  • devlet vatandaşa vergi kaçırtıyor.
  • tapu neden böylesine fahiş rakamlar istiyor vatandaştan anlayabilmiş değilim. bana bir faydası, katkısı ve yardımı olmayan bir kurumun, üstüne üstlük böylesi uçuk harçlar talep etmesi kabul edilebilir değil.
  • neyin masrafı yüksek değilki 4300 tl maaşımdan devlet 32 tl damga vergisi alıyor , damga vergisi ne lan . soygun var soygunnnn
hesabın var mı? giriş yap