şükela:  tümü | bugün
 • geçen ay tapu işlemi yapacakken emlakçı bahsetti tapu takas olayından. bizim alışveriş düşük rakamlı, hem de araç takası şeklinde olacağı için kullanmadık ama iyi bir uygulama gibi duruyor. kullanan varsa bi yorum atsın öğrenelim.
 • ciddi bir ihtiyacı karşılayan sistemdir. kullanmadım ama gayet gerekli bir sistemdir. geliştirenleri tebrik etmek lazım.

  https://www.taputakas.com.tr/…teminavantajlari.html
 • oldukça güzel bir sistem. tapuda satış yapılana kadar bedelini blokeliyor ve satış yapıldığı anda ödemeyi satıcıya gönderiyor. böylece tapu dairesinde elinde büyük paralarla gezmek veya parayı öderim sonra tapuyu gecirmezse ne olacak gibi sorunları ortadan kaldırıyor.

  ancak sistem kurulurken 2 gerçek gözardı edildiği için bilinmiyor ve kullanılmıyor.

  ilk olarak konut satışlarının büyük kısmı kredilidir. kredi kullandıran banka da yeni tapuyu görmeden para ödemez. yani bankaları içine almayan bir sistem satışların büyük bölümünü dışarıda bırakmış demektir.

  2. olarak gayrimenkul satışları yüksek vergi ve harçtan kaçınmak için genelde gerçek değerinin altında yapılır. bu nedenle bu sistemi kullanan kişi gerçekleri beyan etmek ve vergisini ödemek zorundadır.

  bu iki konu yüzünden aslında gercekten ihtiyaç olan bir konuda üretilen çözüm sonuçsuz kalmış.

hesabın var mı? giriş yap