şükela:  tümü | bugün soru sor
 • can barslan'in taa limon zamanindaki bir hikayesinde bulunan "ugurbocekleri zeki ve yalcin" tadindaki komedi ikilisi!...
 • yuksek miktarlarda rusvet vermeden isinizin kesinlikle hallol(a)madigi bir devlet kurumu. islek olmayanlarinda belki oluyordur ama mesgul gorunenlerde buyuk rusvet doner.

  bunu bilip mudurleri guzelce besleyen emlakci tanidiklarla tapuya gittigimizde ayri (krallar gibi), kendi basimiza gittigimiz zaman ayri muamele gormemizden zaten belliydi. tabii artik biz de "iyi muamele gorenler" sinifina girmis bulunuyoruz mecburen.
 • bir zamanlar izmir cesme sakizlikoy'de havacilar sitesinin bitisiginde muthis bir dinlenme tesisi olan kurum.
  ciller zamaninda kamu kurumlari tasarruf tedbirleri kapsaminda ozellestirme listesine konmustur. bu listedeki diger arpalik durumundaki turkiyenin dort bir tarafina dagilmis degisik kurumlarin yuzlerce tesisleri (bkz: kamp) dururken, tapu ve kadastroya bagli bu tek kampin satisi birkac ay icerisinde tamamlanmistir.

  cokca rusvetin dondugu, usulsuzluklerinin binibir para oldugu, isi o an hallolmayan herkes tarafindan iddia edilen bu kurumun, cezaevlerinden sartli tahliye olan vatandaslarin isletmede istihdam edilmesi ve izmirin yerel mudurlukleri tarafindan yonetilmesi, insaat ve bakim hizmetlerinin kurumun kendi imkanlari ve calisanlari ile saglanmasi sebebiyle oldukca dusuk ucretlerle uyelerine 10 seneye yakin hizmet veren; hatta ayrica kar edip devlete bilmem ne kadar girdi saglayan bir tesisinin satisina sessiz kalacak da duyarsiz, sacma yoneticilere, kurum bilincinden uzak calisanlarina sahip oldugu gozden kacmamalidir.

  bir zamanlar ozellestirme listesine alinmis, her sene bilmem ne kadar zarar edip de milletvekillerinin yedi sulalesine ve bilimum arpa boceklerine, hasaratlarina her daim ev sahipligi yapmaya devam eden cok daha luks sosyal tesis ismindeki tatil kamplari devlet tarafindan isletilmeye devam eder.

  iktidar degisikligine sahne olan her secim donemi arafesinde tepe kadrolari 1 hafta icerisinde degisebilen ve eski yoneticilerine gozlerinin ustunde kas var bahanesi ile sorusturma acilarak eski yoneticinin alt kadrolarina da donemin yeni moda biyik sekline** gecmeleri icin gozdagi verilen tapu ve kadastro isimli devlet dairesi iste bu kadar da bahtsiz, sahipsiz, ruhsuzlastirilmis gunah kecisidir.
 • yan binanin sahibinin kim oldugunu sordugunuzda isim vermeyebiliyorlar.. bir once gidip isim ogrenen ki$i bina sahibini makineliyle tarami$ olabiliyor.
 • tapu üzerindeki parsellerin alanını hesaplamakta zorlandıkları için bitirme projemi aldığım hocam tarafından, "bir alet yapalım, pafta üzerindeki parsellerin alanını hesaplasın" diyerekten bunların işini rahatlatma amaçlı fikir verdiği kurum.
 • tapu üzerinde parsel alani oldugunu sanan akademik personele sahip bir ülkeye yakı$an $ekilde cali$an bir kurumdur.
  (bkz: aplikasyon krokisi)
  (bkz: capli kroki)
  (bkz: plan örnegi)

  ben de bir alet yapicam, doktora yeterlilik sinavinin yerine gececek, akademik liyakati hesaplayip birilerinin i$ini rahatlatacak.
 • inanılmaz rüşvet dönen bir kurum.. öyle ki: "çok yoğunuz biz de insanız" diye bağırıp çağıran, her soru sorulduğunda "sıraya geç bekle" diyen; hatta bununla yetinmeyip uzun uzun vatandaşlık dersi veren kurum personeli 50 ytl karşılığında hayatta bitmez dedikleri işi 30 dakikada yapabiliyor.
  (bkz: çürümüşlük)
  (bkz: ben bugün bunu gördüm)
 • insanların işlerinin çabuk bitmesi için binbir çeşit palavra attığı o da olmazsa ''biz seni görürüz'' diye alanen rüşvet teklif ettiği bir garip kurum.
  (bkz: akşam almanya'ya uçağım kalkacak)
  (bkz: cenazem var)