1967 entry daha
  • kürt teali cemiyeti'nden baya etkilenmiş gazete. aşın bunları artık. ya da ne biliym, kuzey ırak'a gidip orada falan yaşayın.
  • son geldiği nokta liberaller açısından ibretliktir.

gerek yok ki!

(bkz: #25843480)
  • kaka ordu başlıklarından yüce orduya geçiş yapan boyalı kağıttır.
  • orduyla da pkk'yla da savaş halinde değildir. medyadaki genel eğilimin aksine katil şakşakçısı istihdam etmez. hayatları savaş olanların "benim askerim değilsen karşı tarafın askerisin" mantığı gereği bir pkk'cı, bir orducu olmakla itham edilir. ikisi de değildir.

ahmet altan'ın bugünkü yazısı sanki taraf'ı zor durumda bırakacak bir yazı gibi sunulmuş. ben tam metninin linkini vereyim, iki tarafın askerleri de okuma yazmayı unutmadılarsa bir okusunlar. gene söveceklerse kendi bilecekleri iş: http://www.duzceyerelhaber.com/…_altan-gerek_yok_ki

geçen aylarda burada ya da twitter'da devlete bir akıl verdiydim, onu tekrarlama gereği duyuyorum şimdi: bir-iki yıl sonraya bir referandum tarihi belirleyip o zamana kadar kürt illerini kck'nın yönetimine versin. vergiyi onlar toplamakla kalmasın, ankara'dan oraya para da gitsin. referandumun sonucunu bir görelim. tc'yi sevdiğimden övdüğümden yazmamıştım bunu. kck'nın nasıl bir ülke ortaya çıkaracağı mevcut yayın ve belgelerden anlaşıldığı için yazmıştım.
  • okurlarının mantık ve algılama ayarlarını bozan bir yayın.

ahmet altan'ın bu günkü yazısına en ufak bir şey diyemiyorsan bu zaten "tamam sen bir taraf okurusun, oldun sen" demektir.

biz gene de yazalım da bunları yiyen yok, yutan yok bilen bilsin...

(bkz: #25843480)

arkadaş ülkenin deşilmedik kurumu, dökülmedik kanı kalmadı, liberallerde pkk ile gelinen nokta bu mudur yani;

"bırak gitsin dönerse senindir"

(bkz: #25820090)

ekeleme: ahahah dur yahu ben de bi şeyler demiştim: (bkz: #25473897) askjdfjkfjfkjfk
  • ordunun aslında kâğıttan kaplan olduğunu, askerlerin siyasetten başka pek az işle ilgilendiğini, genç yaşta ölüp giden anadolulu kürt ve türk çocuklarının golfçü paşaların umurunda olmadığını, emeklisi muvazzafıyla üst düzey askerlerin sürdüğü saltanatı filan teşhir ettiği için bunların sorumlusu ilan edilen gazete. "sen olmasan ben kendimi görmezdim, ne güzel olurdu" diye aynaya çatmak gibi düşünün.

15 kasım 2007'den beri yayınlanıyor. bilindiği gibi pkk'nın 1984'te 200 silahlı adamla başlattığı ve tsk'nın kendisinden başka kimseye söz hakkı tanımadığı savaş (hadi terör ve terörle mücadele olsun, canın sağolsun) 2007'ye kadar bitirilemediği gibi o 200 kişi de 30 binden fazla ölü pkk'lıya rağmen hâlâ binlerce kişinin dağda, binlercesinin de dağa çıkmaya hazır olduğu, seçimlerde işaret ettiği partiye 2 milyon oy çıkarabilen bir halk hareketine dönüştü. ve evet, aslında hep 15 kasım 2007'de çıkmaya başlayan taraf'ın yüzünden oldu bunlar! taraf çıkana kadar herkesin önünde eğildiği ve kürt sorununda kimseyi dinlemediği gibi konuşturmak bile istemeyen tsk'nın hiç kusuru, kabahati yok. (bkz: ben yapmadım miki yaptı)
  • okurları başyazarının kafasında olan gazte.

izanın kırıntısı yok ya da var işine gelmiyor...

adamlar kıyamet kopsa tsk'dan bilecekler, ortada tiyatronun kralı dönüyor, sayın altan 3 gün içinde kendini onlarca kez yalanladı, kendini ezdi geçti hala tsk. tamam yedik, tamam kendine de yalan söyle, tamam...

taraf temel sebeplerden olmasa bile bir araçtır ve bu kadar insanın gözünün içine baka baka hala hunharca kullanılıyor. taraf tsk'yı hükümeti,bizi daha erdemli yapacak bir şey değil. size göre yaptıklarını demokratlığından, iyiliğinden yapıyor zaten.

yazık...
566 entry daha
hesabın var mı? giriş yap