şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: taraf)
 • despotizme, haksızlığa, ırkçılığa ve namussuzluğa karşı durmakta, tc siyasi sınırları içinde yayımlanan omurgası en sağlam gazete.

  ...zira ne kartel medyası gibi midesinden; ne de yandaş medya addedilen şeriatçı tayfası gibi midesinden ve beyninden bağlandığı hortumlarla hükmet partisine yalaka değil.

  kemalizm'den ( ve bürokrasiden ) yana ideolojik-siyasi yalakalıkları eğer izin verirse bunu "çakma sol" cular da anlayacak.
 • gulen cemaatinin truva ati. munafiklik belgesi. zamanda yazmaya yemeyen seyleri tavsana kac taziya tut deme yollari. pirincin icerisindeki beyaz tas.

  ilk ciktiginda tarafsiz bir takim insan, gercekleri soyluyorlar yanilgim icin cok pismanim.
 • 2013'ün haziran ayında bu gazetenin despotizme,haksızlığa,namussuzluğa,ırkçılığa karşı olduğunu yazmak da ayrı bir mide gerektiriyor. bu gazetenin yaptığı yalan haber sayısıyla aslında omurga kavramının sadece yayına değil aynı zamanda savunmasını yapana da nasıl öğretildiğini anlıyoruz.

  ortaya çıkan onca çıkar ilişkisinden sonra hala bunlar şeriatçı değil, kartel değil diye sayıklamak gerçekten mide ister.

  bir de her fırsatta chavez'e söven gazeteyi savunmak için çakma solculardan bahseden sevenleri var. ama gazete liberal "değer"lere bile bağlı değil. sol düşmanı aynı zamanda; daha anlayacak ne kaldı?

  vicdan kavramını satarak belli bir kesime karşı vicdansızlığı pazarlamıştır. o kesimden nefret eden taraflara bir de çıkar için her şeye evet diyen tipler eklenince taraf oluşmuş oldu. yoksa yalan haberle hakları yenen insanları bu kadar görmezden gelmek insanın haysiyetine sığmaz.

  bu konuda da kemalist ya da çakma sol diye sayıklamadan evvel, sadece siz siyasi görüşünü sevmiyorsunuz diye babasını göremeyen çocuklar ya da mektupları çalınmış kadınlar nasıl omurga ile açıklanır? onu da bir yazın.

  ama vicdan çok güzel bir paravandır değil mi? insanların geleceklerinin, puana göre belirlendiği ya da ırkçı hakaretlerle küçümsendiği bir ülkede iki başlıkla bu paravanı bile yıkarsınız, sadece arkada sayıklamalarıyla kendi çıkarını bekleyenler kalır.

  yazar kadrosunun yaptıkları,aldıkları onaylar,çalıştıkları yerler dahi, bu çıkar ilişkisini eğer sayıklamaları bırakırsanız, gözünüze sokar. bu kadar gemi azıya aldılar çünkü. artık saman altından su yürütmek de yok.
 • an itibariyle internet sitesine erisilememektedir.
 • çalışanlarının çoğuna maaş veremeyen gazete. iletişim fakültesi öğrencilerinin ücretsiz staj için tercih ettikleri bir gazetedir. öğrenciler kolay kabul alarak cv'lerini doldurur, gazete de ücretsiz çalışacak gönüllülere sahip olur. iki taraf da kazanır böylece. gazetenin önde gelen yazarlarından murat belge'ye bile verdikleri ücret, doğan ya da ciner medyasının yazarlarıyla karşılaştırıldığında çok mütevazi bir rakamdı.
 • geçen hafta itibari ile borsada %45 kazandıran hisseye sahip gazetedir. her ne kadar cemaat yanlısı olsa da bu artışdaki sebebin 300.000.000 tl lik arsa satışı sonrası olduğu söylenmektedir.