şükela:  tümü | bugün
 • şincik, evval ontolojik açıdan ilintili olan gözlemlenen-gözlemleyen,bilim-bilim yapan,gazete-gazete çıkaran ilişkisinde tarafsız olmaktan bahsedilemez,çünkü kavramın üzerine çıkıp tümel olarak bakmak mümkün değildir. bir yayın organı için tarafsız denilegelmesi iki sebepten kaynaklanır:
  1)gazetenin kendini sevimli göstermek için bu yalanı benimsemesi ve toplumun bunu içselleştirmesi
  2)söyleyenin bilgi kuramını iyi bilmemesidir.
  haber yazıcısı öznel bir dimağ taşıdığından ötürü şeffaf bir iletici olarak haberi yazamayacağı için zihninde oluşan imajı yazacaktır. artniyetli olması veya olmaması taraflı oluşunu değiştirmeyecektir. öte yandan postmodernist felsefenin de önplana çıkardığı gibi aristo’nun(antikitede sofistler dışında aristo’nun dil kuramı etkin) veya sassuere’ün(geniş anlamıyla yapısalcıların) bahsettiği gibi dil saydam değil,aksine aldatabilir ve öznel bir olgudur. gazete yazılırken dil kullanıldığına göre yine bir tarafsızlıktan söz etmek epistemolojik bir hatadır. işin sosyoekonomik boyutuna gelecek olursak gazetelerin sermaye kaynakları ya halkı yönlendirmek isteyen sermaye grupları ya da ideolojik gruplar olduğuna göre yine hiç bir gazetenin tarafsız olabileceği söylenebilmez vesselam.
  peki objektif olabilirler mi?evet,ama hayır.belki başka zaman anlatırım.
 • (bkz: haber7)

  (bkz: zaman) *
 • tarafsız insan kurum kuruluş olmaz. herzaman bir yöne doğru kayar, iktidarın baskılarından sebeple çoğu akçı olur çıkar,
  haberlerde sık görürsünüz rte böyle yaptı ama şöyle nedenle o aslında bir melek niğdalarıyla harıl harıl bilgi işlerler beyninize.
  sonuç olarak hep bir taraf vardır tutunmak için,taraf olmayan bertaraf our.
 • özellikle söz konusu ülke türkiye ise tarafsız bir gazeteden, medyadan bahsetmek mümkün değildir.

  öyle at gözlüğü taktırırlar ki, feleği şaşar kişinin!

  dolayısıyla türkiye ve benzeri ülkeler için doğru önermedir.
 • dunyanin heryerinde olan olaydir. gazeteler taraflidir. gazetelerin tarafli olmasinin sebebi de kose yazarlaridir. gazeteler normal haberlerin kendi yorumlarini katmadan olduklari gibi aktarirlar ancak gazetelerin kose yazarlari ekseriyetle belirli bir politik gorusu savunan kisilerden olur. bu da gazetelerin cizgisini belirler.
 • olursa hiç bir yolsuzluk araştırılmaz, üstüne gidilmez.
  tarafsız olduğunu söyleyen gazetelerde çalışanlar kendilerine gazeteci demiyorlardır zaten. haber bulucu diyorlardır.