şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkında kanun" başlığı altında 1 mayısta yürürlüğe girmiş ve izinsiz olarak ticari mesaj ve arama yasağı getirilmiş olmasına rağmen, bu tesis benim iznim dışında telefonumu arayarak kendi promosyon ve reklamlarını yapmaya çalışmıştır. kendilerine telefonumu nereden aldıklarına dair bir soru yönelttiğimde ise klasik olarak "tesisimize gelen müşterilerimiz sizi referans olarak vermişlerdir" cevabını verdiler. zannetmiyorum ki hiçbir arkadaşım taraklı termal tesisleri'ne gitsin ve üşenmeden benim numaramı referans olarak versin. yasak hakkında kendilerini bilgilendirmem ve bir daha beni arayıp rahatsız etmeleri durumunda şikayette bulunacağımı söylediğim an ise sistemden numaramı sileceklerini söylediler. bu şekilde bir yasağın çıkmış olmasına rağmen, hala insanları rahatsız etmeye devam eden bu kuruluş hakkında olumlu bir şey söylemek çok zor. ben de buradan kendilerine dair olumsuz referansımı belirtmiş oluyorum. umarım okursunuz.
 • büyük vurgun yaparak bir sürü insanı dolandırmışlardır. 2014 yılında faliyete geçilecek denilmesine rağmen hala bitirilmemiş etapları bulunmaktadır. insanları inşaatın içinde oturtarak biz bitirdik diyebilecek kadar pişkin ve üçkağıtçıdırlar. bir sürü insanın ahını almışlardır. inşallah aldıkları paralara boğazlarında kalır.

  uzak durulası devremülk projesidir. insanların paralarını alıp sözlerini tutmayan mafyavari tiplerin sahibi olduğu bir termal tesistir. uzak durulası...
 • bugünn baktık almayı düşünüyoruz fakat dolandırıcılık vb çok korktuk lütfen yeşillendirin
 • devremülk alınacak güzel yerlerden biri. aldık ve kullanıyoruz. hizmet güzel.

  ayrıca şu videoda bahsedilmiştir. https://www.youtube.com/watch?v=3isxcul6aoo

  taraklı termal tesisleri
  (bkz: taraklı)
  (bkz: çubuk gölü değirmenleri)
  (bkz: göynük tarihi zafer kulesi)
 • "termal nedir" sorusunun cevabını aldığım yer. artık kırklı yaşlardayım ve ömrümün yarısı kronik ağrı ile geçti. şifalı su, kaplıca, ılıca, termal... bunları hep duyardım da neden bilmiyorum hep mesafeli dururdum. belki de annemin her dediğine karşı bir muhalefet etme tutkusundan ileri geliyordur. o bana yıllarca söyledi ama ben hep karşı çıktım. ayrıca son 1,5 yıldır ağrılarım için ciddi medikal tedavi de almama rağmen sürekli tekrarlayan ağrı döngüsünü kırabilmiş değilim.
  bu sene inadımı mı kırdım diyeyim ya da ağrılar ilallah dedirtti mi diyeyim; soluğu taraklı termal'de aldım.
  arkadaşlar; dünya zevki diye bir şey varsa işte o zevk bu zevktir diyorum. evet belki bazınıza saçma gelecek ama beni ancak benim durumumda olanlar anlar. rahat bir uyku çekmek, gerilmemiş kaslarla sabaha uyanmak, sağından soluna, solundan sağına rahat dönebilmek bunlar çok büyük nimet. termalin o kadar rahatlatıcı bir etkisi var ki. bundan sonra ömür oldukça her yıl düzenli gitmeye niyetliyim.
  termalin en başta faydası cilt hastalıklarına, yumuşak doku romatizmasına (bkz: fibromiyalji), kronik ağrılar, ruhsal sıkıntılar (ki oranın havası bile insana pozitif enerji veriyor) imiş.
  (bkz: ekşi tavsiye)