• bu programdaki elmır'ın kafası ekmek gibiydi lan. şöyle yassı falan. amerikan futbol topu gibi. sonra neler oldu bilmiyorum ama, muhtemelen bu elmır'ı fetö'den içeri almışlardır.
  • kalitesi, sıcacık esprileri ve büyüleyici atmosferiyle dikkat çeken efsanevi kukla şov. tarçın ve kakule arasındaki gerilimli anları ve tarçın ve sarışın kız arasındaki yakınlaşmayı unutmak mümkün değil.

http://www.youtube.com/watch?v=akyjno7l3r4*
  • türk televizyon tarihinin en akılda kalıcı şarkılarından birine sahip çocuk programı. üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala ezberimde ve en olmadık zamanlarda kendimi o şarkıyı mırıldanırken buluyorum. lanet gibi bir şey sakın dinlemeyin.
  • tarçının arkadaşları gülçin nurçin ve yalçındır.
  • çocuklara süt bal ve yumurta yemelerinin tavsiye edildiği şarkıda bal toplayan işçi arıyı, süt veren ineği ve yumurtlayan tavuğu erkeklere seslendirerek istemeden transların farkındalığına katkıda bulunmuş çocuk programı. esasında bir tweenies çakması olsa da, bence kostümleri daha iyiydi. ayrıca bir cemaat yapımı olmasına rağmen günümüzde trt çocuk'da yayınlanan programlara kıyasla seküler ve daha az beyin yıkayıcıydı. buna rağmen introdaki "bir tohum filizlenir, serpilir çiçek açar, sırlar açığa çıkar ve meraklanır çocuklar" sözlerinde fethullahçılık etkisi görülebilmektedir. bu program hakkında bir diğer ilginç bilgi de ingilizce dublajında tarçın karakterini my little pony'de pinkie pie'ı seslendiren andrea libman'ın seslendirmiş oluşudur.
  • izlemediğimden emin olmama rağmen şarkısı aklımdan çıkaramadığım program. eser için buradan , copy-paste olmayan sözleri için buradan buyrun :

tarçın'ın arkadaşları gülçin nurçin ve yalçını
    ister misin tanımayı kakule'yi tarçın'ı
    elmır onlara gelince çocuklar sevinince
    tarçın sana gülümser ne bilmek istersin der

bir tohum filizlenir serpilir çiçek açar
    sırlar açığa çıkar ve meraklanır çocuklar (x2)

çın çın çın çın çın çık ortaya tarçın
  • dünyanın en igrenc papağanına sahip kukla film. o papağanı lav silahiyla yakmak istiyorum.
  • bu ekip su an metris cezaevinde yatmaktadır. fetö'nün cocuk ayagı suçundan.
  • şarkısını hala unutamadığım,küçükken çok sevdiğim program.ayrıca elmır o kadar yapıcı ve olumlu bir karakterdi ki allah zannediyordum.sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.
  • tarçın'ın arkadaşları gülçin, nurçin ve yalçın'ı ister misin tanımayı kakuleyi narçın'ı... diye devam eden insanı delirtebilecek derecede saçma şey. acaba diyorum a clockwork orange filminde alex e bu şeyi izletseler nasıl bir insana dönüşürdü? çok merak ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap