şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ekşi sözlük betada olması gereken kanal. bu kanal sözlük vasıtası ile yakın ve uzak tarih hakkında bilgi almak isteyenler için çok güzel bir kanal olacaktır. kah eski yunan kah osmanlı kah ikinci dünya savaşı hakkında bilgi almak isteyenler, bu kanala bakıp daldan dala atlayabilirler. hem sözlük hem de sosyal medya gençliği için yararlı bir uygulama olacaktır.

  zamanın derinliklerinden gelen edit: bir tarih dergisine isim olmuş başlık. daha yeni dikkatimi çekti bu dergi. ismi alıp kullanmışlar ama insan bir mesaj atar. bu ,ismi kullanıyoruz filan der. cık cık cık
 • #tarih te 4.müyüm yada kendini benim gibi sanan varmı sorusunu sorduğum herşeyin dahil olduğu yere tarih denir. ne mutlu ki o millete övünülecek askeri harekatları olmasın.
 • geçtiğimiz yıl gezi parkı olayları sonrası içeriği nedeniyle yayınına son verilen ntv tarih ekibinin yepyeni, bağımsız yeni dergisi. çıktı, çıkıyor..

  geçtiğimiz yıl çık-a-mayan ntv tarih sayısı; yaşarken yazılan tarih:
  http://www.yasarkenyazilantarih.com/

  haziran ayında bizlerle buluşacak; ölürken yazılan tarih
  twitter: https://twitter.com/tarihdergi

  oley!
 • 31 mayıs günü güncellenmiş yaşarken yazılan tarih ek nüshası ile birlikte bayilerde yerini alacak olan. özlemiştik be.
 • bugün bayilerde yerini almış dergi. 2 dergi bir arada geldi; derginin ilk sayısı ve yayınlarının sonlanmasına neden olan gezi sayısının güncellenmiş hali.

  açıkçası ilk bakışta ntv tarih e göre daha dolu, daha çeşitli ve daha dobra göründü gözüme.
  1 yıldır dergi çıkaramamış olmanın bir birikimi de olabilir.

  reklam konusunda sıkıntı yaşayacaklarını düşünüyordum, lakin ntv tarih kadar olmasa da reklamlar bulunmakta. fakat reklamların düşük bütçeli ve bi,r kısmının destek amaçlı olduğu görülüyor.

  reklam demişken gezi özel sayısı olan "yaşarken yazılan tarih" te hiç reklam yok ve koleksiyon değeri taşıyabilecek bir iş olmuş.

  2 adet alıp birini tarihe meraklı bir arkadaşıma hediye ederek kendimce bir katkı sağlamaya çalıştım.
  umarım ekonomik olarak başa çıkmayı başarır ve yayın hayatını sürdürürler.
 • kaliteli yayın bulmanın zor olduğu şu zamanlarda hızır gibi geldi. ön eki olmadan #tarih daha güzel olmuş ayrıca.
 • sıkı bir ntv tarih okuyucusu olarak, bir yıldır yeniden yayınlanmasını dört gözle beklediğim dergi. nihayet yayın hayatına tekrar başladılar. efsane kadro, neredeyse firesiz şekilde yerinde duruyor. ntv tarih'ten daha güzel bir dergi olacağına eminim. umarım reklam konusunda sıkıntı yaşamazlar. tiraj konusunda bir sıkıntılarının olacağını zannetmiyorum çünkü ntv tarih, gayet yüksek bir tiraja sahipti bir tarih dergisi olarak.
 • ismi konusundaki karmaşa netlik kazansa süper olurdu. twitter hashtag'i şeklinde isim biraz sıkıntı bence.

  http://www.tarihdergi.com/
 • yaklaşık 1 yıldır verdiği aranın ardından* isim değişikliği ile birlikte yeniden yayın hayatına başlayan, anlamlı bir kapak ve içerikle aramıza dönen kaliteli dergi.
 • abone olunası dergi.