şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu iki video sayesinde kolaylıkla anlaşılabilecek bir durum.

  define cinleri

  atatürk ile cin vasıtasıyla konuşmuş

  tarihi şahıslar ve olaylar cinler sayesinde anlaşılabiliyorsa, cinlerle konuşarak birtakım olayları ve şahısların asıl niyetini öğrenebiliyorsak, tarih fakültelerine ihtiyaç yok.

  şayet cinler varsa ve bize tarihi konularda yardımcı oluyorsa, tarih metodolojisi dersleri son derece gereksiz. çünkü ülkemizde "tarihçi" sıfatıyla ciddiye alınıp cumhurbaşkanının sofrasında oturan bir şahıs bu işi cinlerle hâllediyor. demek ki arşivlere girmeye, kaynak taramaya falan hiç gerek yok.

  aynı şekilde, eğer tarihi eserlerin çıkarılması arkeolojinin değil, cinlerin alanına giriyorsa, arkeoloji fakültelerine de gerek yok. tarihi eserlerin çıkarılmasını ve kategorize edilmesini bu ehliyetsiz, eğitimsiz şahısların dedektörlerine ve tılsımlarına bırakabiliriz!

  bence bu bölümler kapatılmalı. bunun yerine havas ilmi ve demonoloji fakülteleri açılmalı. hayır yani işin cin çağırmada olduğunu bilsem marc bloch ve fernand braudel yerine uzun firdevsi'yi okurdum.

  edit: fernand, ferdinand değil. düzelttim.
 • ülke bilim üretmediğinden fen- edebiyat fakültesi potansiyel işsiz yetiştirir ama bu bölümlerin gereksiz olduğunu değil ülkenin bilimden ne kadar uzak olduğunu gösterir.
 • tarih neden tekerrürden ibarettir, biliyor musunuz. çünkü insanlar geçmişten tders almazlar. tarih bilmeyenler, aynı hataları tekrar edip dururlar. kendi tarihinizi araştırmayı bıraktığınızda ise, başkalarının doğrularını kabul edersiniz.