şükela:  tümü | bugün
  • arada düşülmesi gerekir. sonra dönüp "ulan ben neymişim" ya da "ulan neler yapmışım" diye hatırlanıp, çocuğa toruna anlatılacaktır.
  • türkiye için yeni bir şeylerin, öyle ya da böyle başladığı/başlatıldığı gün.
    hepimiz için yeni bir dünyaya adım atmanın tarihi.

göreceğiz...
  • braketlerimin takıldığı gün bakalım kaç yıl sürecek
    edit:saat on ikiyi gectigi için tarih olarak yanlıs oldu 06.12 olacak :)))
  • 09.06.2020 tarihini ekşi sözlüğün popülaritesini kaybetmeye başlayacağı tarih olarak not düşelim. troll kanalı, sansür ve tek sesliliğe gidiş nedeniyle.
  • güzel bebeğim,,
    aşık olduğum annenin bedenine tıpkı benim sarıldığım gibi sımsıkı sarıl ve bizi sakın bırakma olur mu,,

biz seni çok ama çooooooook seveceğiz canparçamız.
  • bugün “prenses” geldi..
    çok istediğim sahiplenme gerçekleşti..
    (bkz: swh)

1 günlük edit: bir gecede rahatsızlandım, çok isteyince olsa da vazgeçmek gerekebiliyormuş:/
    gitti prenses:(
  • --- spoiler ---

oyunun meselesi, '' gururlu bir irade''yi ne yapmak gerektiğidir. ilk perde de lear, cordelia'nın kendinden istenileni alenen reddetmesi karşısında duyduğu öfkeyle - ki oyunun tartıştığı konulardan biri de cordeli'nın babasını ne açıdan hüsrana uğrattığıdır- kızını hilekarlıkla suçlar: '' görelim, açık sözlülük dediği gurur koca bulsun ona.'' çeyizinin gururu olacağını ve kocayı da o yolla bulmak zorunda kalacağını söyler. gurur diye adlandırılan şey, ne istediğini bilmek ve ondan vazgeçmemektir. bu oyunda pek çok zorba yer alır ve oyun boyunca onlarla nasıl başa çıkmamız gerektiği tartışılır, zorba olmalarının sebebi ölçülüp biçilir. burada gloucester zorbalar ordusuna ölümü de eklerken, garip bir biçimde intiharın bir seçenek olduğu- hatta belki de kleopatra'ya gönderme yaparak soylu bir seçenek olduğu- vakitleri nostaljiyle anar, ama aynı zaman da zorbalarla başa çıkmanın tek yolunun onları kandırmak olduğunu da teslim eder: '' oysa zorbanın gazabını atlatmak, / gururlu iradesini bozmak için/ sefaletin elindeki tek tesellidir bu.''
    --- spoiler ---
    .