• bir yaş daha aldım bu gece 00.00 itibariyle. üzerinden bir yıl geçti ve ben sensiz ikinci doğum günümdeyim. bu yaşıma girmek istemedim çünkü sensiz üçlü yaşlarıma giriyor olmak olgusu bana çok ağır geliyor anne. bu kadar büyük bir yokluğu , sensizliği yaşamak için daha çok küçüğüm; bu kadar güçlü durmak zorunda olmak, bu yaşlarımda bu kadar olgunlaşmak için çok küçüktüm.. acı insanı olgunlaştırırmış derler ya; birden fazla acıyı bir arada yaşadım ama buradayım dimdik ayakta. kızın güçlü olmaya çalışıyor. sen gittiğinde hayatımdan da elediğim insanlar oldu. o süreç o kadar çok şey öğretti ki bana.. hayatımdan elediklerimin yanında hayatıma ne kadar değerli insanlar da kattığımı gördüm. her acımda yanımdaydılar. aylarca elimi bırakmadılar, sarıldılar, tutunup yeniden dünyaya bakmam için direndiler. iyikilerim..
    ve en son geçenlerde covid geçirdim mesela, o kadar ağır geçti ki raporumu uzatmak zorunda kaldılar. yataktan kalkamadım ama onlar yine de burdaydı. istemediğim halde kapımda çorbalar, meyveler.. gerçekten güzel insanlar biriktirmiş kızın anne. bilirsin hastayken nazlı olurum, ve bunu en iyi sen bilirsin; o güçlü kız birden mahzun, duygusal bi kıza dönüşür.. e bi de yalnızlıkla birleşince uzak bir ilde hepten yoksun hissediyor insan kendini. sanırım sorguluyorsun ilişkilerini, hayatındaki insanları yanında olup olmamaları.. ama artık biliyorum; kötü gün dostu dediğimiz ölümde, hastalıkta yanımızda yoksa neden hayatımızda olmalı ki!

00.00 oldu ve gelen paylaşımlar, mesajlar, fotoğraflar.. bir yandan hayatlarında ne güzel izlerim olduğunu fark etmek bir yandan güzel insanlar kazandığımı görmek diğer yandan sensizlik ağlattı dün gece beni. göz yaşlarımla mücadele etsem de gülümseten paylaşımları almak mutluluk serpti yüreğime.

prensesliğime büründüm =) bugün yepyeni bir yaşımdayım. hayat iyi kileriyle devam etsin.. iyi kiler katsın.. yormadan. sevgi dolu. değer verenlerle.. neşeli, sabah şekerli, sevgiyle bolca sarılmalı, enerji dolu haliyle..

ve 5 saat kaldı külkedisi sindirellaya dönüşmeye
  • kendi kişisel tarihime bir not olarak bunu düşüyorum, bambaşka bir ülkede, doğumgünümde çalışarak otel lobisinde doğumgünüm olduğundan habersiz bir ekip ile uçak vaktinin gelmesini bekliyorum. bugün bir arkadaşım doğumgünümü kutlamak için aradığında, burada olmamın, (mozambik) benim için bir paradigma kayması olacağını söyledi. o an aylardır düşündüğüm bir sorunun cevabını buldum. bu hayatta ne yapmak istediğimi. bana verilen bu zamanla ne yapacağımı. ilk defa kafam çok berrak. bir süredir etrafında dolanıyordum bu kararın, şimdi tam merkezindeyim. işte tam bu anı not düşmek istiyorum. ne yapmak istediğimi biliyorum artık. zor olacak ama güzel de olacak, ve sonuna kadar değecek zamanımı buna gömdüğüme hissediyorum. koca dünyada otel lobisinde bir ben. yine de iyi ki doğdum.
  • bazen birden fazla duyguyu bir arada yaşarsınız ya işte öyle bir tarih notu bu. bir haber için hem çok sevinirsin aynı zamanda içinde bir burukluk oluşur ya öyle bir şey oldu..
    arkadaşlık öyle bir şey ki o senin yanında olur sen onun yanında. hemen her şeyi paylaştığınız birinin uzaklara gidiyor olması; aslında her aşamasını birlikte takip etmişsinizdir ona destek olmuşsunuzdur çünkü hayalidir ve sizin ona destek olmanıza ihtiyacı vardır. her hayal kırıklığında her neşesinde her duygusunda onlasınızdır. o da sizinle.. sizin yıkıldığınız o kara dönemde elinizi tutmuştur, yanınızda olmuştur. birlikte keyifle yemekler yapıp bol kahkahalı sohbetler, yaptığınız şapşallıklar.. işte o son haber gelir ve tüm bunlar geçer gözünüzün önünden.. bir yandan hayalini gerçekleştirdiği için çok sevinirsin, diğer yandan kalbinde bi burukluk hissedersin gözünden yaş süzülür..
  • hayatımda ilk kez koca bir buket papatya aldım. mutlu hissettiriyomuş.
  • güzel bebeğim,,
    aşık olduğum annenin bedenine tıpkı benim sarıldığım gibi sımsıkı sarıl ve bizi sakın bırakma olur mu,,

biz seni çok ama çooooooook seveceğiz canparçamız.
  • büyük bir aksilik olmazsa hükümet mayıs ayında değişecek ve kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olacak. kendisinin ve ülkeyi yönetmeye talip ekibin iyiliğinden hiçbir kuşkum yok. fakat seçmen kitlesi arasındaki azgın azınlığın daha şimdiden üsluplarından ve tavırlarından sezdiğim hissiyatla söyleyebilirim ki, bu azgın azınlık kontrol edilemezse bir sonraki seçim şu anda yorgun olan akp seçmeni öyle bir konsolide olacak ki erdoğan ya da bir benzeri beş yılın ardından başımıza çok uzun yıllar boyunca kalmak üzere yeniden gelecek. hiç yaşanmasını istemediğim bir ihtimal bu.
  • anne nasil opusulur gibi bir soruya karsilik verdim bugun..
    yani sira ama dilimi kullanmamaliyim, di mi, diye devam etti.
    bu yakinligi tesis etmek oglumu yetistirirken en buyuk emelimdi. sukur. lakin, buyudu..
    cok garip altan.
  • tarihin o gününe düşülmek istenilen not.

bugün bininci entryimi giriyorum..
    güzel olsun, acaba ne olsun diyip yazmak istediğim şeylerden bu bininci olmamalı diye vazgeçtiğim oldu. ve sonunda karar verdim; diğer tüm enterylerim gibi yine 'ben' olmalıydım..

ve başlayalım;
    her bir tanımda benden bir parça bulduğunuz bir sayfa yarattım burada.. ve zaman; rakamı fark etmeksizin geçmiş. kalemim çizmiş, mırıldanmış, yeri gelmiş çemkirmiş, yeri gelmiş yas tutmuş. yeri gelmiş aşkı, acısını, kaybını, sevincini, mutluluğunu, sevgisini* , bazense heyecanlarını çizmiş burada.. ve tüm bunlar olurken bugün tam 1000. entryimi girmiş olmuşum buraya. benim hikayem, benim masalım olmuş..
  • bugün “prenses” geldi..
    çok istediğim sahiplenme gerçekleşti..
    (bkz: swh)

1 günlük edit: bir gecede rahatsızlandım, çok isteyince olsa da vazgeçmek gerekebiliyormuş:/
    gitti prenses:(
  • arada düşülmesi gerekir. sonra dönüp "ulan ben neymişim" ya da "ulan neler yapmışım" diye hatırlanıp, çocuğa toruna anlatılacaktır.
hesabın var mı? giriş yap