şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sokak simidinin oldukça lezzetli ve iyi yapıldığı fırın.

  istanbul'un maltepe ilçesinde beş çeşmeler mahallesinde bulunur.

  mahallenin muhtarlarının çekildiği kahvenin hemen yanındaki dükkanlardan biridir. maltepe'nin belkide en sevimli ve huzurlu mahallesinde bulunan bu fırının simitleri ve çay kurabiyesi oldukça lezzetlidir. kahvaltınızı simit, kurabiye, peynir, çay eşliğinde yapmanız için bir kaç küçük masa da konulmuştur.

  muhit itibariyle geneli solcu olmasından mütevellit kaliteli ve hoş sohbet insanlar bulunabilir ve laflayabilirsiniz.

  facebook sayfası bile mevcut
 • en sevdiğim simitleri üreten fırın. burada üretilen simitler dolgun olur, içi puf puf değildir, ayrıca uzun fırınladıkları için simitleri esmer olur, yiyebileceğiniz en güzel simitleri üretir.
 • burada simit yiyenler şurada da simit yemiş olabilirler:
  (bkz: galata simitçisi)
  (bkz: pişkin simit fırını)
 • simitleriyle güzel bir kahvaltı yapmanızı sağlayan tarihi fırındır. söğüşü ve eski kaşarı da güzeldir. gidip, kahvaltı yapılası mekandır velhasıl.
 • ilker gümüşoluk'un semt cocugu youtube video serisinin maltepe bolumunde gorup kesfettigim mekandir.
  https://www.youtube.com/watch?v=gjt5zi1pjs4
  (5:40 ve sonrasi)

  cidden cok guzel simit ve galeta yapiyorlar. zaten bildigim kadariyla baska bir sey yapmayip sadece buna odaklanmislardi. bunlarin yaninda yumurta, peynir, sogus ve cay ile gayet guzel kahvalti yaptigimiz favori mekanlarimizdandi. artik tasindigimiz icin gidemiyoruz maalesef.
 • lezzetli, harika simitler yapan simit fırını. ayrıca kahvaltılık da satmaktadır, ürünlerin tamamı lezzetli ancak biraz pahalı. bir diğer alternatifte simitleri buradan alıp beşçeşmeler meydanındaki diğer mekanlarda kahvaltı yapmak ya da 200 metre ötedeki sahile gidip simidin keyfini çıkartmaktadır.