şükela:  tümü | bugün
  • italya'da ata sporu.
  • gavattır efenim
  • cok da sikinde olmayan adam'ın bile sikinde olan olay.

sonuna kadar katılıyorum, binlerce yıldır zarar görmeden duran, insanlık tarihi ile ilgili bize ip uçları veren tarihi eserleri sırf sikinin derdine boyayan, zarar veren zihniyeti anlamak mümkün değil. insanların ne kadar bencil yaratıklar olabildiğine aklım ermiyor.

sıkı bir şekilde denetlenip, ciddi bir para cezası yaptırımı uygulanması gereken durumdur.

gerçi bununla kim uğraşacak.

düşününce kamera sistemi ile denetlense falan, ihalesi rant için kullanılsa, cezasını da özel güvenlik şirketleri aracılığı ile tahsil edip oradan da rant yaratılsa korunabilir gibi.

ranttan medet umar hale geldim aq, bizi bu duruma düşürenler utansın diyeceğim de nerdeee...
  • tarih eserleri sıfır mermerle değiştirmenin çocukluğu
    (bkz: aspendos)
  • itina ile nasıl tarihi bir eseri tahrip edebiliriz sorusunun yanıtı olacak durum. kıymet bilmezlik

ayrıca (bkz: 10 bin yillik anita devrimci sol yazmak)
  • yobaz insanlar sadece muhafazakar kesimden değil, her kesimden çıkar.
  • acilen isim yazanlardan donuna kadar alınacak bir ceza ücreti ile düzeltilmesi gereken durum. belli ki bunlar bunu yapmamaları gerektiğini idrak kendiliğinden idrak edemiyorlar. bunun saygı vs meselesi olduğunu düşünmüyorum. bu direkt kafasızlık. az buçuk düşünebilen insan oraya adını yazmaması gerektiğini zaten yazabilseydi bunu sadece kendi aklına gelmeyeceğini bilir. yetkililer harekete geçmeli. böyle bir ceza tabi var ama yetkililer harekete geçmeli. sanki bana ayasofya’ya kaç yüzyıl öncesinde gelen viking hepsi.
  • ya abi bunu yapan insanların kafasını, cahilliğini gerçekten merak ediyorum, olay şu
    direkt kafamda canlanan; böyle işte büyük bi medeniyet olmuşsun şaheser bi yapıt bırakmışsın sonra oraya sen o şaheseri yapalı aradan binlerce yıl geçmesine rağmen medeniliğinde zerre ilerleme olmamış hatta gerileme olmuş primatın bir tık üstü üç beş maymun gelip sprey boyayla medeniyetsizliğini, davarlığını senin o eserine nakşediyor. bu nasıl bi hadsizlik bu nasıl bir barbarlıktır amk.
  • yerini sprey boyayla instagram nicki yazmaya bırakmıştır.
    görüntü mersin'in tarsus ilçesinden.
    bu ülkenin en büyük sorununun eğitimsizlik olduğunu gösteriyor tekrar, gerçi bu canlıları eğitsek bile düzelirler mi emin değilim.
    hadi git duvara yaz, kapıya yaz böyle güzel tarihi eserlere neden bunu yaparsın. https://i.hizliresim.com/z56bqz.jpg