şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eski ismi meşhur tandırcı'dır ki önünden geçilen bir günde annemin "buranın da tandırı çok meşhurmuş" sözüyle gülme krizine girmişliğim vardır.
 • yağ ile sorunu olmayan ve eti seven herkesin tandırını tatması gerektiği, geç keşfettiğim ve müdavimi olduğum, kalabalık olmadığı zamanlarda garsonlarla kanka moda geçebildiğiniz (süper kafa oluyorlar tenhayken) güzel restoran. bir de sanki gizli bir bölümmüş izlenimi yaratan alt katı vardır buranın. işin ilginci öyle sanıyorum ki üst kattan büyüktür bu alt kısım. ama tuvaleti kullanmayan devamlı müşterileri bile farkında olmayabilirler bu bölümün (kendimden biliyorum; neden sonra fark etmiştim) zira çoğu kişi üst kattaki camekanlı bölümü tercih eder.
  ayrıca sarımsaklı yoğurt kullandıkları bir de beytileri vardır ki tandırları ya da tavuk germeçleri kadar iyi olmasa da sarımsakla problemi olmayan kişiler beytilerini de muhtemelen oldukça beğeneceklerdir.
  (bkz: tavuk germeç)
  (bkz: tandır)
  (bkz: beyti)
  ayrıca (bkz: reklam kokan entryler)

  bonus: (bkz: seviyorum ulan ne yapayım)
 • iki yıl kaldığım ankara'da "burası öğrenci mekanı olmaz" diye önyargıyla yaklaşıp girmediğim, dönmeme 1 ay kala tesadüfen girip, son 1 ayımda hiç çıkmadığım,kızılay'da yemek yemek zorunda olan öğrenciler için, öğrenci dostu sayılabilecek, lezzetli, konforlu lokanta.

  hosta pikniğe verdiiiim paraya lanet olsun dedirtmiştir bana, ayrıca tavuk germeçi çok iyidir.

  (bkz: hosta piknik)
 • yoğurtlu acılı adana ve tavuk ızgarasının da çok lezzetli olduğu, kızılay'da gidilebilecek güzel lokantalardan bir tanesi.
 • hayatımda yediğim en güzel ezmeyi ve beytiyi yapan dersane zamanlarımın vazgeçilmezi, kızılay'ın en güzel lokantası.
 • lahmacunu pek başarılı olmayan lokantadır. diğer yemekleri güzeldir.
 • lezzeti, servisi, garsonları vasat mekandır.
 • ankara'da kendi çapımda bir kuşkaş gurmesi olarak buranın adını gördüm. yemeksepeti'nden baktım fiyatlar iyi. atladım gittim.

  öncelikle şunu söyliyeyim maalesef ankara'da yediğim en kötü kaşarlı kuşbaşılı pide burada yediğimdi. tuhaf bir kokusu vardı ve çok yağlıydı. ayrıca yemeksepeti'nde 10.50 olan fiyat lokantaya gittiğinizde 12 tl oluyor. enteresan. özetle benim için tam bir hayalkırıklığı oldu. ankara'da en iyi kuşkaşı nerde yerim diyorsanız hiç düşünmeden arjantin pide kebap derim.

  artık önümüzdeki lokantalara bakacağız.
 • bu lokantanın her yanı atatürk resimleriyle süslüdür ve bu resimler sanki bir sergiden alınmış gibidir. yani atatürk'ün daha az görülmüş sivil resimleridir. sorup öğrendiğime göre lokanta sahibi atatürk'ün büyük hayranıymış.
  kebap yiyemediğim için arkadaşım yerken ben de o resimlere bakarak vakit geçirdim. bir nevi kebapçıda sergi gezdim böyle elimi gıdımın altına koyup gözlerimi kısarak.
  ayrıca arkadaşımın dediğine göre kebapları da çok güzelmiş. fiyatları ankara geneline göre az buçuk fazla olabilir ama porsiyonlar o kadar büyük ki. bir beyti geldi, şu klavye kadar falan.
  not: masaüstü bilgisayar kullanıyorum.
 • beyti kebabı lezzetli olan mekandır, 2008 yılından beri gitmekteyim tadı hiç değişmedi.