• sahibinin zekeriyaköydeki * çiftliğinde sağılan sütle muhallebi yapılır.
  • sariyer'in oturup bir seyler atistirilabilecek en guzel mekanlarindan biri. hos sahilde goze teras cafe ve yeni acilan mado var su an ama, gene de kiymali boregi icin bile tercih edilebilir. 18 yillik omrunde kiymali borek sevmemis beni iki senedir kiymali mudavimi yapti resmen. tatlilari da hos diyorlar ama hic denemedim. tavsiye edilir.
  • sadece adı "tarihi" değil, gerçekten tarihi olan muhallebicidir. börek falan sonradan eklenmiş şeyler olup, buranın esas olayı sütlü tatlıları, bilhassa tavuk göğsü ve kazandibidir. son yıllarda yemedim ama türkiye'nin, dolayısıyla dünyanın en iyi tavuk göğsü ve kazandibini yapardı bu mekan.
  • buradan daha iyi su muhallebisi yapan mekan görmedim.
  • kıymalı böreği ve muhallebisiyle meşhur sarıyer işletmesi. böreği iyi ama farklı bir özelliğini de göremedim. lakin muhallebisi gerçekten efsane kıvamında ve özellikle gül suyuyla birlikte muhteşem bir koku ve lezzet yakalıyor. web sitesi için; http://www.tarihisariyermuhallebicisi.com.tr/…giris
  • kesinlikle yediğim en güzel kazandibini yapan yer.her daim özlenendir.
  • gerçekten "tarihi" bir müessese. sütlü tatlıları eskiden bir numaraydı, belki sarıyer'de büyüdük diyedir. eskisi kadar olmasa da şimdilerde de sütlü tatlıları hala güzel olan, eski ve otantik mekanını burger king'e kiraya veren, eskiden kredi kartı geçmeyen şimdi ise devre ayak uydurmuş mekandır. sonradan yapmaya başladıklar börekleri gerçekten çok çok iyidir. ekmek kadayıfı ise tattıklarımın en iyisidir. paraya ihtiyacı olmayan bu eski sarıyerli aile burger king'e eski dükkanı kiraya verdi diye ve araçlarını ortadaki kavşağın üzerine çekiyor diye kendilerini ayıplıyorum. hadi biri ticari hamle neyse de kavşağın üzerine otomobil çekmek ne ya! neyse, eski mermer masalı, kredi kartı geçmeyen, soğuk havası olan mekanı özlüyorum. hala sarıyer'de uğramak gereken mekanların başındadır. hele öğlene doğru gidip börek, tatlı yenilecek bir müessesedir.
  • yıllardır sarıyer'de ikamet etmeme rağmen bir kere bile gitmediğim yer. oldukça soğuk bir havası var belki de sebep odur..
  • rumelinden göçmüş bir sütçünün kurduğu muhallebici, hayvanları için otlak olarak kullandığı zekeriyakoydeki arazisine koç grubutalip olduktan sonra köşeyi bir kaç kez dönmüş, muhallebiciliği hobi olarak yapmaya başlamıştır.
  • gerici ve musteriye onem vermeyen hizmet anlayislari sayesinde, artik sinek avlayan bir mekan
hesabın var mı? giriş yap