şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: selim usta)

  budur aslı. diğerlerine itibar edilmez.
 • son olarak çağlayan'da da varlığını gördüğüm restoranlar zinciri.
 • beyoglu'nda, tünele dogru olan imitasyonunda cok güzel ekmek arasi havuc ve marul yapiliyor. yalniz isterken köfte diye siparis verin.
 • gecen seneye kadar kredi kartinin gecmedigi yer. hala gecip gecmedigini bilmiyorum.
 • siparişten uzun süre sonra, sabrınızın son damlasında üzerinde donmuş yağ sosuyla servis yapan köfteci.
 • içinde bulunduğumuz şu oruç günlerinde iftara 1 saat kala kapısının önünde sanki içeride bedava iftar yemeği var diyebileceğiniz bir sıra ile karşılaşacağınız ve ömrü hayatımda bir lokantaya girmek için sırada beklemek zorunda kaldığım, içerideki iftar menüsünde piyaz salata, çorba, su, yan içecek ve köfteden oluşan menüye kişi başı 20 lira bayılacağınız, içerde duvarlara bakıldığında kendinizi bir camide hissedebileceğiniz tarihin ötesinde bir mekan.

  not : oruç tutmuyorsanız hiç sırada beklemeyin direk girişte bir masaya oturup krallar gibi yemeğinizi yiyip gidin.
 • isminde geçen tarihi sözcüğünü kat be kat hakkını veren köftecidir. kredi kartı geçmemektedir, matahmış gibi yıllardır da geçmediği kapısında yazılıdır. yıllardır da bunun yerine meşhur yazısına bakıp bir haltmışçasına insanlar kapısında sıra bekler durur. müşterilerinin ödemelerini denarius, mecidiye, talent vb. üzerinden yapmalarını isterler.

  (bkz: tok satıcı)
 • sadece sultanahmet'te bulunan köfteci. diğer yeşil logolu sultanahmet köftecileri ile bağlantısı yoktur. bunu da kapısında yazan kredi kartı geçmez yazısından anlayabiliriz ki diğer yeşil logolu sultanahmet köftecilerine yemeksepeti.com'dan bile sipariş verilip bilimum yemek fişleri ile ödenebilmektedir. şimdi bu sıra olayına değinmek istiyorum adamlar yukarıda boş masa varken bile kapının önünde sıra var havası yaratmak için sıra ile insanları almaktadırlar bugün gözlerimle şahit oldum. bunun yanında garsonlarda hadi ye de kalk davranışı hakimdir piyazın fasülyelerini çiğnemeden yuttum lan.
 • köftelerinin yenilebilirlik seviyesi benzer köftecilerden pek de farklı olmayan mekân. müşterilere karşı tutumları da aynı hödüklükte devam ettiği sürece daha düzgün iş yapan başka köftecilere gidip insan gibi yemeğini yemek daha mantıklı. bilmiyorum bir ben mi aykırı düşünüyorum ama adamlar sanki diğer mekânlar rahat müşteri bulsun diye kasten kendilerine gelenlere kötü davranıyor. (tersim dönmüş stop.. acıktım stop.. rashard allah seni biliyorsa öyle yapsın stop.. yediğin kebapta kırık kemik çıka emi! stop)