• 1999 yılındaki başlıklarla vay be dedirtmiştir. nereden nereye... görsel

biz büyüdük ve kirlendi dünya.
  • özellikle ekşi sözlük'ün açılış yılı olan 1999 ve 2000 yılına dönüp okumak oldukça ilginç, yalnız son zamanlarda bu iki yıla ulaşılamıyor.

entry'lerde “ş,ç,z,v” harfleri yerine “$,ch,s,w” kullanıldığını ve bazen “ğ” nin yazılmadığını fark etmemek elde değil. uzun yıllar öncesinin yazılarını okumak eski dergileri, gazete sayfalarını karıştırmak gibi; sözlüğün sunduğu farklı deneyimlerden biri. sosyal tarih araştıranlar için ileri tarihlerde bir kaynak olarak kullanılabilir mi diye merak ediyorum açıkçası.
  • tam ben de "kendi entry'lerime bakayım geçen sene ben ne kadar malmışım, öğreneyim" dedim... sonra şeyi unuttum... bugün ayın kaçı la?

günden güne mallaştığımın en güzel kanıtıdır kendileri...
  • geri tarihe gittikçe başlıkların kelime sayısının azaldığını gösteren istatistik verileri.

şimdiki başlıklar animelerdeki ya da benzeri fantastik hikayelerdeki habire güç yükseltmesi alan karakterlerin adları gibi olmaya başlamış iyice sıfat ala ala.

demon spirit => god growth rate dragon bloodline demon spirit
    üç başlı mavi gözlü beyaz ejder
    bunshin no jutsu => taju kage bunshin no jutsu
    super saian blue kaio-ken
  • 2000 yılında bugün için yok bişii pek.
  • sözlüğün en sevdiğim özelliği. bildiğiniz zamanda yolculuk ama düşünceler arasında
  • --- spoiler ---

forum mu burası aq konu hortlatıyorsun seneler öncesinden. ulan ne kafalar yaşıyor millet.
    --- spoiler ---

çaylak tarafından atılan mesaj, efendim adı üzerinde tarihte bugun
hesabın var mı? giriş yap