• tarik akan, bilinmeyen bir sebepten kadir inair in rakibi, hasmi pozisyonunda bulunan bi kisidir.kadir inanir gibi kodumu oturtan. bickin tiplemesinden. cok capkin womanizer rolleri ile taninmistir.bok gibi salon komedilerinda kah ferit diye, kah murat diye, kah adnan diye gorulmustur.ilk donem sac trasi berbattir, ve 70 lerin sac trasi dedigimizde akla gelen ilk isim olmayi bilmistir(ya da istemistir bilemiyorum)
  sonra birde kitap okuyup entel olmus, suya sabuna dokunan filmlerde yok pahasina oynamis basini belaya sokmustur.hapse atilma riski bile gecirince, birden kisa sureli feritlesme gorulmus, suleyman demirel iktidari ile gelen demokrasilesme ruzgarinda cosmus dur durak bilmemistir.
  o ara faszla film cevirmemis olmasi bi lutuftur.
  sesi de gicirti gibidir, miv miv miv diye konusur.
 • hababam sınıfının damat ferit'i .
  boydan kelli bi çok filmde liseli basketbolcu rolündedir, basketbolcu olmadığı filmlerde ya balıkçı ya da fabrikatör çocuğudur ..
  saç stili çok şıktır,
  bi dönem (80'lerde) değiştirmiş olsa da yine aynı tarzı yakalamıştır ... 1949 doğumlu sosyal demokrat
  (bkz: hastasıyım) (bkz: ölürüm)
 • eski filmlerinin bazilari baya eglencelidir, necla nazirla oynadigi bi filmi var ikisi de hirsiz oluyo, necla nazir in arabaya alman turistleri almasi bolumu, tarik akanin filmin sonundaki jilat satma bolumu komik baya
  bu jilet...
  bu jilet...
  boshver arkadash dunyanin en boktan jiletidir bu jilet hadi dagilin siz de jiletinin de boyle dunyanin da ... (bkz: anlatilmaz yasanir)
 • tarık akan ses dergisinin yarışmasını kazanarak yeşilçama giren oyunculardandır. maden, kanal, sürü, yol, karartma geceleri gibi politik filmlerde oynamıştır. aynı zamanda magc box yıllarında taşların sırrı gibi bir dizisini hatırlıyorum.
 • herkes sac stili ile ayirt etmi$ abimizi , ama bu stilin en onemli ayrintisi olan kulaklari tamamen ortmek ayrintisindan bahsedilmemi$, kepce mi diye beni senelerce merak da birakmi$tir tarik abi , sonradan pehlivan filminde kulaklarini ilk defa gormu$ ve herhangi bir cem yilmaz vari kulak iriligine sahip olmadigini anlamak kismet olmu$tur.
  kendisinin bir programda anlattigi ilginc bir tikini/takintisini da anlatmak lazim; kendisi araba kullanirken bu tiki/takintisi yuzunden pek cok kez kaza atlatmi$ olmali; tiki ise $udur ki tarik abi yollarda ki tabelalari okumadan gecemezmi$, yani bir tabelaya gozu takilirda o tabelayi okuyamazsa durur, geri geri gider, tabelayi okur ve oyle gecebilirmi$ oradan. artik 2 saatlik bir yolu ne kadarda alir, ya da gozune kac tabela takilir orasini allah bilir herhalde; $u an da bu tikinden kurtulup kurtulmadigini bilmiyorum, ama halihazirda gecimini ozel okul i$letmeciliginden saglamaktadir. okulunun ismi nedir onu bilemedim...
 • 13 aralik 1949 istanbul dogumludur, gercek ismi tarik üregül'dur. subay olan babasinin zorunlu hizmeti nedeniyle cocuklugu anadolu'da bir cok $ehirde gecmi$tir. lise doneminde ise ailece istanbul'a gelip bakirkoy'e yerle$mi$tir. sinema kariyerine ba$lamadan once plajlarda cankurtaranlik yapmi$tir. yildiz teknik universitesi'nde makine muhendisligine girmi$tir, fakat sonradan gazetecilik bolumune gecmi$tir. 1980'de yasemin erkut ile evlendi ve bu evliliginden 3 cocugu oldu, fakat sonradan e$i ile yollari ayrildi. mezun oldugu ta$ okul'u satin aldi. türkan adında bir ablası, turgut adında da bir ağabeyi vardır. uzun suredir balerin acun gunay'la ya$amaktadir. hayatimda kendisini iki kez gordum, ikisi de atakoy'deydi. heralde o civarda ikamet etmekte (dedim fakat fair uyardi ve ye$ilkoy'de ya$adigini bildirdi).
 • ilk dönem filmlerinde ferit ve ferdi olmuştur ismi çünkü o filmleri yöneten kimsenin(bkz: yonetmen) iki oğlu varmış, isimleri de ferit ve ferdiymiş.ha bu bir sehir efsanesi midir bilmiyorum
  (bkz: yesilcam muammalari/7)
 • okulunun ismi taş mekteptir. taş koleji diye de geçer.
 • arada bi bakırköy'de gördüğüm dedemin ve dayımın mezun olduğu taş mektebin sahibi.
 • "tarik akan kizlara yakan bakan..." seklinde kucuk kizlarin bir zamanlar oyunlarda soyledigi tekerlemelere esin kaynagi olmus oyuncu.
hesabın var mı? giriş yap