• pakistan asıllı ingiliz yazar, şaşırtıcı değil mi ? dahası war, aman içimde "ukte" kalmasın, "selaheddin eyyübi" hakkında yazdığı kitapla islâm dünyasından kimi çeştili okları üzerine çekmiş bu "tarık ali", eyyübi'nin kürt olduğu konusunun üzerine ısrarla giderek, koca bir tarihi alabora etmeye kalkmış, şaşıyorum ben bu adama, dediğimi de bilmiyorum adı geçince.
  • yeni kitabinin tanitimi icin turkiye'ye gelmi$, kendisiyle bir tanesi de acik radyo'da olmak uzere pek guzel tahliller iceren roportajlar yapilmi$ muhalif yazar.
  • her bir kitabını bitirdigimde tıpkı insanın her dogumgününde gittikçe ölüme daha fazla yaklaşmasını hissetmesi gibi buruk bir pembelik hissi veren adam. hastasıyım.
  • mick jaggerın street fighting mani kendisi için yaptığını iddia eden yazar.zaten aynı adlı bir kitabı da var.john lennonın power to the people adlı eserinin de kendisine yazıldığını söylüyor.

bütün bunlara karşın tavrı şu olmuştur:"bu insanları tanıdım ama rock beni açmıyor"*.
  • son kitabi 11 eylul olaylarini ele alan fundamentalizmler catismasi(clash of fundamentalisms)'dir.
  • şöyle bir romanı var: sokak savaşı yılları
  • su siralar ayetullah humeyni'yle ilgili bir opera uzerine calismaktadir. ayrica son kitabi "bush in babylon" modern irak tarihini merak edenler icin harika bir kaynaktir. yakin bir zaman once eskinin muhalifi yeninin abd saksakcisi ingiliz gazeteci christopher hitchens'i panellerde, tv tartismalarinda ve cesitli yazilarda dovmekten beter ederek gonlumuzde taht kurmustur. israrla ve inatla ve kararlilikla amerikan imparatorluguna karsi cikan gercek bir entelektueldir. bir hitchens & ali tartismasi izlemek isteyenler icin: www.democracynow.org. ayrica burada ali'nin riverside church'te yaptigi bir savas karsiti konusma da yer almaktadir. kendisi cok buyuk bir hatiptir.
  • surekli abd'ye satasmasi, en onemli ozelligidir.
    amerika'yi "emerika" diye yazar.
    takma isminin anlaminin "yüce yol" oldugunu sonradan ogrendigini iddia eder.
    yazdiklarinin iftira ve yalanlarla dolu oldugunu her firsatta dile getirir.
    anonim bir kisilik oldugunu tahmin ettigim sahsiyet.
    abd onu bildigi gibi yapsin. amen.
  • (bkz: rough music)
hesabın var mı? giriş yap