• şimdilerde ortalarda görünmeyen adam. tarık ile ilgili komik bir anım var. şifo mehmet'in milan ile oynanan jübile maçı tarık'ın en meşhur olduğu zamanlardı. maçtan önce tribünü coşturmak için davet edilen şarkıcılardan biri de tarık idi. maç öncesi şarkılarını söyledi herkes eşlik etti falan filan tam tarık teşekkür edip ayrılacak birden kapalıdan "bizi dinle tarık bizi dinle" diye sesler yükseldi. tarık'da buna karşılıksız kalmadı evet tribünlerin diyeceği bir şey varmış diyerek sizi dinliyorum dedi. sonra tüm kapalı hep bir ağızdan "dilek senin sikini yesin" diye bağırmaya başladı. dilek o zamanlar bbg evinde tarık'a yüz vermeyen manitanın adıydı sanırsam. başta tarık olmak üzere tribünlerden baya bir gülme efekti yükselmişti bu olaydan sonra. vay be 10 yıldan fazla olmuş.
  • ekmek teknesi'nde nusret babanın çırağına* çok benzeyen, son günlerde unutulan bir şarkıcı. yine de ilk bbg evi ahalisinin en kalıcı olanıdır.
  • tarkan'la nasıl kıyaslandıgını anlamadıgım, hoş şarkıları olmasına ragmen seneye yok olacagına inandıgım bir isim...
  • meşhur olduğu zaman "evde daha 200'e yakın şarkım var hazır durumda" şeklinde bir beyanatı vardı, kendisinden kaba bi hesapla 27 albüm çıkarmasını bekliyordum ama dayanamadı
  • türkiye müzik piyasasında, 1 milyondan fazla satan bir albüme sahiptir. bu albümden kuruş bile kazanmadığına dair bir açıklaması mevcuttur.
  • zamanında tarkan'la kıyaslanıyordu. magazinciler tarkan'a soruyordu "tarık hakkında ne düşünüyorsunuz" falan diye. bbg ertesi çıkardığı albüm çok satmıştı ya. üzücü, çocuk için nasıl bir travmadır şimdi.
  • zihnimde gereğinden fazla yer tutan bbg insanı. öncelikle kendisini zamanında çok sevdiğimi belirtmek isterim, az sonra yazacaklarımla kendisini zor durumda bırakmak da istemem. umarım bir şekilde okursa bunalıma girmez ve "heheh ne mallar var yaa" gibi bir tepki verir bana...

şimdi, bu kadar neden yer tutuyor anlamıyorum. haddinden fazla da sinir oluyorum bu duruma. tamam lise zamanlarımız bbg izliyorduk, çok da popişi olan insanlardı bunlar ama yeter. sene olmuş 2013.

mal gibi durması filozofluk olarak yorumlanan 11 eray'ı unuttum, mahallemizdeki piç gömlekleri giyen 07 melih'i unuttum, kamera ne zaman dönse burnunu karıştırırken yakalanan 01 murat*ı unuttum... hatta akla hayale gelmeyen dans figürleriyle gençliğimizin heder olmasını sağlayan sinan'ı bile unuttum ama bu adamı unutamıyorum, silemiyorum hafızamdan. yukarıda saydıklarımı yazarken anımsadım mesela. ama bu adamın of deli gönül diye bir şarkısı yıllardır olmadık yerlerde dilime takılıyor. bu hafızamdan çıkmıyor bu adam!

sunayyy daa gönül sunaayy diye giden suna şarkısını severdik, ergen kafamızla kız mevzusu olduğunda liste başı şarkılardandı. ama tadında bırakmadı ki bu abimiz. bir joan osborne olamadı, illa üstüne başka bir şarkısını daha popüler yapacaktı. gitti of deli gönül diye şarkı patlattı. niye söylüyorsun hacı dayı bunu. çatlamış dudağıma su serper misin? diyor bir de şarkıda. lan olum o nasıl bir harekettir? siktir git bir krem sür, bir şey sür. niye ben senin çatlamış dudağına su serpiyorum? ayrıca o nasıl bir kötü görüntüdür ki ben (hangi şarkıyı dinlesem üstüne alınan bir yapım var) veyahut kadın kişisi su serpiyoruz sen de rahatlıyorsun? nasıl bir sapıksın sen?

hayır bununla da durmuyorsun, yağmur bekler meyva dalında diyorsun... ee, o meyveye de meyva dedin hayvanlar gibi. bu şarkı dilime takıldı yetmedi, bir de yanlış takıldı... meyve değil meyva o artık benim için. hadi diyelim meyvayı verdik sana, ee sen yaralı aşığa merhem sürer misin diyorsun, kapıdan bacadan yine girerim diyorsun şarkının devamında, hiç durmuyorsun ki. insan seninle iki kelime konuşamıyor. abi diyorsun, muhabbet daha uzar sen benim dudişlerime bir su çal hele, çalsak da durmayacaksın, merhem de sür abem benim, diyeceksin... sana sinirlenip kapıdan kovsak, bacadan girerim ki ben ehehh diyeceksin!

tamam her şeyi geçtim, yeterince olay çıkarmamışsın şarkında gibi... şarkının sonunda bir de sözüm ona seksi ses tonunla şöyle bir şey de yapıyorsun;

bu ne lan?

sen gerçekten bir şeylerin peşindesin. tamam lan sürerim merhem gel!
  • aslında adına soyadına değil bbg kimliğine ulaşmak istemiştim neyse.

bbg evinde klasik haftalık alışveriş listesi çıkartmaya çalıştıkları bir günde kısıtlı bütçeye sahip olmalarına rağmen tutturdu bu tarık "duş jelim olmadan asla" diye slogan atmaya başladı haha. millet orada ne yapsak da aç kalmasak diye düşünüyor bu tarık kişisi "ben duşa girdim mi anında duş jeli ararım. 20. yydayız yea" diye ortalığı yıkıyor. işin tuhafı zaten listeye bir duş jeli yazılmış halihazırda, ama olur mu tarık for men istiyor hahahaha... en sonunda murat buna "lan sen ne sosyete adamsın la, vücudunun şampuanı olmasa nolur ya" diye bir çıkıştı. tarık'tan gelen reaksiyon da aynen şu: "yaa ben küstüm oynamıyorum" diyerek masayı terk etti hahaha.
  • isterse 93 yaşına gelsin, 16 albüm çıkarsın, yine de -of aman nalan misali- of deli gönül tarık'tır. kendisinin son haliyle ilgili hikayenin sonu ise şudur:

"...sonra kız demiş, ne kadar da mustafa ceceli bir erkek."
  • bbg yarışmasının yarattığı şarkıcı.
    ikinci albümündeki;:gümbür gümbür geliyor sonunu bilemem allah allah demeden...şarkı sözlerinin derin anlamını anlayan var mı?
hesabın var mı? giriş yap