*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • günlük 33 bin tl kazanıyormuş.

  33 bin tl.

  merak ettiğim soru şu. bu kansız karaktersiz sokağa nasıl çıkıyor? etrafında ki adamlar iki şamar atmıyor mu buna ?

  ‘ ya bugün de hiç bişey yapmadan 33 bin kazandım. valla iyi sikiyorum galatasaray’ı ehehhe ‘ derken cümlesini tamamlamadan ağzının ortasına kürekle vurmuyorlar mı ?

  yoktan yere orucum bozuldu bak. senin ben ruhunu sikeyim tarık.

  hazıra dağ dayanmaz derler tarık. aldığın paralarla dükkan falan açtıysan kundaklamaya gelirim haberin olsun.

  umarım 10 sene sonra seni bir gecekondu da görürüm. tek dileğim bu.

  edüt : fatih terim tazminat falan diyenler olmuş. olay burda fatih terimi savunmak değil fakat fatih terim öyle yada böyle , iyi yada kötü milli takıma hizmet verdi. görevini yerine getirdi. tazminat konusu tartışılır.

  fakat bu adam oynamıyor bile. hani hasan aliye bişey demiyorum. oynuyor adam. ama bu yılan yıllardır hiç oynamadı. bir gram katkısı olmayan bir adam. sözleşme falan zırvalamaya gerek yok.
 • bunu dert edenler önce "çok şerefli, vatan millet aşığı" terim'in aldığı ve senin , benim vergilerimizle ödenen tazminatına baksınlar. tarık çamdalla o sözleşmeyi imzalayanlar düşünsün.
 • lan ne bilgisiz adamlar var.
  aloo komşu huuu senin vergilerinden tff'ye giden para yok! tff vergilerden falan beslenmiyor!

  tarık çamdal olayında galatasaray taraftarı bu adamın çalışmamasına, aynı para ödeneceği halde başka takıma gitmemesine ve bunu alan yönetime kızıyor! kapiş!

  fatih terim ise istifa ettiği halde istifası kabul edilmedi. sonra o senin vergilerle falan dönüyor deyip hakkını helal etmediğin tff sırf başındaki adamın egosu yüzünden kovdu fatih terim'i. anladın mı??

  bak tekrar ediyorum;

  tff özerk bir kurumdur. kazancının vergiyle falan alakası yoktur. yani senin maaşından falan kesip tff ye para falan gitmiyor. federasyon; yayın ihaleleri, kulüplerden aldığı paralarla falan dönüyor!
 • ''lan ne bilgisiz adamlar var'' yazan komşum, haklısın tff özerk bir kurumdur. şimdi bakalım tff kuruluş ve görevleri hakkındaki kanunda ne yazıyor.

  türkiye futbol federasyonunun görevleri
  madde 3 – (1) tff’nin görevleri şunlardır:
  a) türkiye’deki her türlü futbol faaliyetini yürütmek, düzenlemek ve denetlemek.
  b) futbolun gelişmesini ve yurt sathına yayılmasını sağlamak.

  b bendindeki hükme göre sen o parayı yalama imparatorlara vereceğine türk futbolunun gelişimine harcayacaksın.

  şimdi burada tff'nin başındaki dingil bu parayı verdi. sorun şu ki yere göğe sığdıramadığınız yalama imparatorunuzun ( kendisi çok milliyetçi ve muhafazakar olur ) aldığı tazminat, buda benden türk futboluna armağan olsun demediyse, tarık çamdalın aldığı paraya da laf etmeyeceksin.

  not: tekrar hepsinin aq.

  not 2: tff fatih terim ile 24.8 milyon euro karşılığında 5+2 yıllık anlaşmıştır, tazminat olarak da 9 milyon 324 bin tl ödemiştir.
 • ya hay başınıza fatih terim kadar taş düşsün. milletin ağzında sakız gibi terim aldı bu da alır?

  galatasarayliyim ve bu herife ister söylenirim, ister söverim, ister isyan ederim. kime ne ya. giden kulübün parası. giden kombine alan, forma alan benim param. sen ne kadar eneramo'ya, serdar kesimal'a, pektemek' e sövdüysen ben de söverim. saçma sapan elmayla armut misali örneklerle gelip durmayın.
 • (bkz: allah bereket versin)

  mesele tarık çamdal ile ilgili değil mesele toplumuzun genleri .. yıllarımızı verip hekim olmamıza rağmen arkadaşlarıma soruyorum '''biri gelse sana 5 milyon euro para verse ne yaparsın?' hemen hemen hepsi 'işi bırakırım' dediler..

  tarık çamdal da böyle bir cevap verdi muhtemelen..
 • beşiktaşlıların gönüllü olarak, 'tarık çamdal'ı koruma ve savunma derneği' kurmuş olması kadar ilginç olmayandır. sabah kahvaltıdan fatih terim konuşmaya başlayıp sonsuzluğa uzanıyorlar resmen. yoksa terim'in tff meselesi* ile tarık çamdal trajedisinin aynı olmadığını bilecek kadar zekiler. en azından ben öyle umuyorum.
 • başka bilgisizlerin daha doğrusu okuduğunu anlamak istemeyenlerin türediği başlık.

  bak güzel yazar kardeşim söz konusu entryde şahsım; tff'nin vergiler sayesinde para kazandığını söyleyen yazara laf anlatmaya çalışmıştır.

  tarık çamdal'ın aldığı para sözleşmesi gereği hakkıdır.

  galatasaray yönetimi tarık çamdal denilen adama mevcut sözleşmesindeki paranın ödeneceğini ama başka bir takımda oynamasını teklif etmiştir. yani diyorlar ki sen bilmemnespor'da oyna onlar sana x lira verecek bizde sana alacağından x lira düşünce kalan parayı vereceğiz. adam diyor ki yok istemem! kapiş komşu!!! sorun bu amk yüz bin defa yazıldı sorun bu!!!

  yukarıda ne yazmışım: tarık çamdal'ın aldığı para sözleşmesi gereği hakkıdır.

  işin fatih terim tarafına gelelim : fatih terim'in aldığı/alacağı para sözleşmesi/sözleşmesinin feshi gereği hakkıdır.

  bu sistem komple yanlış ona lafımız yok ama olayı aynı şekilde değerlendirmeyin. yani galatasaray takımı sana sözleşme imzalatıp sonra seni kovsa; ben türk futbolunun gelişmesini istediğim için para almıyorum mu diyeceksin???

  yada aynısını tff sana yapsa!!!

  ulan guus hiddink'e 8 milyon euro maaş verilirken nerdeydiniz!!!

  ama yok algınız hep aynı!

  edit: guus hiddink maaşı
 • tff'nin vergilerle ayakta durması meselesini biraz geniş düşünmek gerekir. buradaki mesele şudur; tff benim üye olup, aylık ücret ödediğim beinsportstan yayın ücretlerini, sponsorlardan (passolig) vs diğer gelirlerini oluşturur. burda mesele benim paramın bir
  şekilde tffye gidip gitmediğidir. sonuçta benim param. bu yüzden fatih terim'e verilen tazminat için hakkımı helal etmiyorum. beni bilgisizlikle suçlayan andaval meseleyi geniş çaplı değerlendiremiyor. ne çok seviyorsunuz ağzınıza edeni. stockholm sendromu olsa gerek. size müstehak.
 • bu tarık çamdal başlıklarını gs yönetimi açtırıyor bence.

  ulan adını bilmediğim topçuya o kadar para verilecek sözleşmeyi niye imzalattınız madem. öyle yapmasanız şimdi ekşiden medet ummazdınız.

  tarık al paranı. kuruşunu bırakma. niye bırakasın ki bir daha böyle keriz nasıl bulacaksın?