• eylül 1985'te vefat etmiştir.... yassıada duruşmalarının ardından "allahsız gardiyan", "zindancı" gibi lakaplarla anılmıştır.... 1969'da albalıktan emekli olmuştur... yaşamı boyunca hiçbir gazeteciyle konuşmamış, anılarını anlatmamış, sadece emin çölaşan'a röportaj vermiştir... bu röportaj yazarın "tarihe düşülen notlar" isimli röportajlardan derlenmiş kitabında yer almaktadır....
  • 1970 tarihli bir iktidar yargılanıyor isimli bir kitabı vardır. yassıada hatıralarından bahsettiği bu eserinde, bir çok suçlamayı yalanlar ve menderes'e övgüler yağdırır.
  • yassiada komutaniydi. yassiada'nin tum sorumlulugu, hatta gerektiginde adadaki binalari ve icindekileri yok etme yetkisi kendisinde vardi. gorevi dolayisiyla yargilanan devrik hukumet gorevlilerine cok yakin olmus, zaman zaman kimilerinin tek sirdasi olmustur. kendisi bir iktidar yargılanıyor adli kitabinda anilarini anlatirken menderes ve arkadaslarinin idamindan uzuntu duydugunu da anlatir. kitapta anlattigina gore, icinde bulundugu durumu en az umursayan, en cesur davranan ve yeme icmesiyle mesgul olan kisi celal bayardir. kitabindaki anlatimin tarafli ya da tarafsiz olup olmadigina girmeden sunu soylemek isterim ki, kitabi hem olaylar bizzat sahit olunarak yazildigi icin hem de onemli ve degerli fotograflar icerdigi icin yakin tarihimizin onemli belgelerinden birisidir.
  • idamların onaylandığını haber aldığında bir teknedeymiş, haberi duyunca heyecandan teknenin dümenine geçip tekneyi karaya oturtmuş.