şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tum dunyayi gezmis bir seyyah...
  gezginler kulubunun kurucularindan.
 • çok yetenekli bir cerrah ve yazardır.(bkz: on parmagında on marifet)
 • cok iyi cerrah oldugu kadar cok da iyi bir insan. dunyanin en guzel hayatlarindan birini yasiyor adam; geziyor tozuyor, kitap yaziyor bilgilerini aktariyor. imza gununde gordugum uzere pek de kibar kendileri.
 • aydın boysan ile bilrlikte zamanında şebnem dönmez'in cumartesi gecesi ateşiadlı programa katılırları . ahtapot'un 8 bacağından biri kopsa yerine yenisini çıkardığı gibi engin bilgilere sahip güzel insan .
 • bendeniz gayet küçükken bu amca milliyet'te yazardı, anıları falandı galiba. yanlış olmasın normalde milliyet alıp okuduğumuzdan değil de meydan larousse veriyordu o zamanlar ondan alıyorduk.* çok da memnunum hani o ansiklopedileri aldığımıza, türkiye gazetesi'nden aldığımız halı yıkama makinesinden daha çok işe yaradılar. iyi ansiklopedidir yani. her neyse, bu amca orada yazardı işte, genç bünyeler olarak okuyoruz biz de ne var ne yok. tarık minkari köşesinde bir fıkra yazmıştı, ki aynen* şöyle:
  doktor* bir arkadaşına gider. evde oturup konuşurlar ama arkadaşının içerki odada uykuya yatırılan kundaktaki bebeği bir türlü susmamaktadır. en son susturma denemesinde doktor içeri girer, halbuki ayakta sallasalar biraz çocuk hemen susar ya neyse. doktor içeri girer, çıktığında çocuk mucizevi şekilde susmuştur. arkadaşı hayretle sorar:
  nasıl susturdun?
  doktor: masturbasyon yapmayı öğrettim.

  ben merakla masturbasyonun ne olduğunu abime sormuştum da cevap vermeyip tarik minkari okumayi yasaklamıştı. cevap vermemiş olmasına minnettarım ama tarık minkari'yi okuma yasağını defaatle deldim, ne kadar büyük bir hata yaptığımı çok geç anladım, bir kaç yazı aldı yani.

  geleneğimizde yaşa hürmet etmek diye bir şey var ama bu ve benzeri punch line'lara sahip fıkraların sahibi tarik minkari'yi ben pek hürmetle anamıyorum. hatta gecenin bir vakti kendisi hakkında en uzun entryi girmeme neden olduğu için saygımı daha da kaybettim. yine de sözlükte ağlanıp sızlanmaya yer yok, tarik minkari'yle ilgili bu anım artık siz değerli sözlük sakinlerinindir.
  (bkz: bu da böyle bir anımdır)
 • trt fm ' de çoğu gece,bu hocanın yaşamından kesitler ve yazılarından alıntılar yapılıyor.ironik birisi kanımca.
 • şu anda kitapçı raflarında 17 kitabı bulunan cerrah çelebi
  kitaplarının listesi şu şekildedir :

  * iskoçya gezisi ve çeşitlemeler
  * içim içime sığmıyor
  * dalmaçya normandiya fas ve cebelitarık gezileri
  * coştum koştum
  * çin ve japon gezileri
  * çelebi hem geziyor hem gülüyor
  * bir cerrahın anıları
  * anılar portreler tören
  * yılların ardından
  * yetmişin baharında
  * norveç kıyıları ve cerrah çelebinin anıları
  * alaska kıyıları ve kanada
  * süveyş kanalı malta adası çelebinin bonbonları
  * seviyorum geziyorum
  * israil ve amerika gezileri
  * meraklının anıları
  * insan dünyanın mikrobudur
 • 28 nisan 13:30 da i.ü. müh. fak. elektrik-elektronik kulubunun duzenledigi teknoloji kampuste programina konusmaci olarak katilmis ve anlattigi hikayeleriyle bizi bizden gecirmistir.
  (bkz: guzel insan)
 • oldugunde yakilmak isteyen profesor. ayrica su satirlari cok dusundurucu:

  "şuurum açıksa ama yine de insana yaraşır şekilde yaşamıyorsam, destek tedavimi yapma diyorum. yatağın içindesin, her tarafın kaka içinde. hizmet edenler bile artık iğreniyor senden. arkanda yara bere çıkmış, ama senin aklın başında. ne var bunda. bu insana yakışır bir şekilde yaşama şekli değil ki, bırakın beni yahu."

  ölüm hakkinin yaninda ceset hakkindan da bahsetmis. surdan da habere ulas pek sevgili okuyucu: http://www.hurriyet.com.tr/…gid=112&srid=3431&oid=1