şükela:  tümü | bugün
  • 5-6 yil sonrasinin gözde birinci futbol ligi hakemlerinden biri. ben simdiden yazayim.
  • yardımcı hakem olarak fifa listesine seçilmiş genç hakemimiz. kariyerini takdir ederek takip ediyoruz.
    (bkz: ben demiştim)
  • derbilerin vazgeçilmez yan hakemi.
  • 21 şubat 2010 beşiktaş galatasaray maçı nda ibrahim uzulmezın elini gorup keitanın dirsegini gormeyen hakem..
  • hayatımda, bu kadar çok konuşan ve antipatik bir başka yardımcı hakem daha görmedim.

futbolcuların yaptığı masum itirazlarda bile çıldırıp ellerini sağa sola sallayarak tehdit yağdıran fırat aydınus'la ruh ikizi gibiler*.
  • fırat aydınus'u bilmiyorum ama tarık ongun'u dikkatle izlediğim için biliyorum, gergin anlarda futbolcularla konuşması hep onları sakinleştirmeye yönelik, hatta bu birçok kez futbolcuları orta hakemin kartından kurtarıyor. kendisine itiraz durumunda ise kararını açıklıyor çoğu zaman.
    mesela son beşiktaş-galatasaray maçında kendisine faul yapıldığı yönünde itiraz eden keita'ya "önce sen ofsayta düştün" diyerek hemen açıkladı pozisyonu.
    hataları tabii ki oluyor, saniyenin kesirleri kadar kısa zamanda görmesi ve analiz etmesi gereken durumlarda, her insan evladının olabileceği gibi. mesela yine son maçta keita'nın dirseğini göremedi fakat pozisyonun gelişme hızı ve açısı nedeniyle (keita sol eliyle vurduğundan) görmemiş olması da normal. son derece dikkatli, iyi niyetli ve başarılı bir hakem.
    ayrıca kal ve itü işletme mühendisliği mezunu. boru değil yani.
  • 29 nisan 2010 fulham hamburg maçı'nda (uefa kupası yarı final maçı) aldığı görevle şimdiye kadarki en üst düzey uluslararası maçına çıkan hakemimiz
  • 20 mayıs 2010 konyaspor karşıyaka macının başında gözünün önündeki yarım metre dışarı çıkan topu basiretsizce görmezden gelmiş hakem. bu pozisyon neden önemli? neticesinde karşıyaka gol yiyerek 14 yıllık super lig hasretine devam etmiştir. insandır yapar diyemeyeceğim, basiretsiz, korkakça o topun dışarı çıktığını net bir şekilde gördüğünü gördüm. gözleriyle gördü, bayrağıyla işaret edemedi. biz kendisine o kaldıramadığı bayrağı napması gerektiğini tribünden ilettik. duysa da duymasa da umrumda değil...
  • bir daha izlediğim hiç bir maçı yönetmez umarım. resmen fırat aydınusla beraber 20 mayıs 2010 konyaspor karşıyaka macında kapasitelerinin ne olduğunu gösterdiler. daha yorumum var ama hepsi gg dir.
  • sanılanın aksine genç bir hakemimiz değildir.hakemliğe çok geç başlamıştır. (27 yaşında başlamış .bugün en fazla 26 yaşında başlanıyor)yaşı nedeniyle yan hakemliği seçmiştir.uefa'da ekürisi cüneyt çakır ile çok tutulur ve dünya kupası görme ihtimalleri yüksektir."inşallah" diyoruz.

edit :(bkz: 1 mayıs 2011 trabzonspor-gaziantepspor maçı) nda burak 'ın tuzağına düşüp fena çuvalladı; sonucu etkiledi. tekerrür etmemesini umalım.