1. tiyatrocu olmasinin yani sira, cok yetenekli bir dublaj sanatcisidir. bir cok yabanci aktor onun sesiyle hayat bulmu$tur ulkemiz beyaz perdesinde.
  2. nasıl evde kaldım dizisinde evlilikten tırsan ve hic bri kadına baglanmayan,ukala ve alay etmesini iyi bilen bir isadamını super canlandırmıs aktor.lale mansur'la dokturuyorlardı karsılıklı.
  3. küçüklük dönemlerinde yan komşumuz olan şahsiyet..
    aile rivayetlerine göre o zamanlar evinde tirbusonbulunmadığı için ödünç aldığından "tirbuson tarık"mış adı.. tabi zaman geçti testere necmi oldu.. belki de bu yüzden dizide devamlı şarap içiyordur!!
  4. istanbul devlet tiyatrosu oyuncusudur. televiyozdaki en iyi performansını zannımca testere necmi karakteri ile vermiştir. bu sezon isdt nin yeni oyunlarından uyarcada oynayacaktır. merakla bekliyoruz.
  5. testere necmi rolünü canlandırırken harika bir türkçeye sahip olduğunu, halit isimli cerrahpaşalı vatandaşın ismini zikrederken a'yı uzatarak, bizlere belli etmiştir. ismin telaffuzu bu kadar önemli midir... tartışılır tabi.. zira filmdeki herkes yanlış telaffuz edince göze kulağa hoş geliyor ister istemez...
  6. benim annem bir melek'te ailenin babası, cahit turuncu yani... bazı yönlerini babama çok benzetiyorum canlandırdığı karakterin.

tarık ünlüoğlu hakkında bilgi verin