şükela:  tümü | bugün
 • son ekleme; mutlu son (bkz: buhara dayatmasını veliler kazandı)

  ekleme 3; (bkz: #95376311) buhara menzil için ne ifade ediyor? ve önce şu sorulmalı; valilik neden buraya okul yaptı?

  ekleme 2; (bkz: #95374600) okul inşaatı yaklaşık 3 milyon tl'ye addem inşaata yaptırılmış.

  ekleme 1; (bkz: #95373312) bazı arkadaşlar; "milli eğitimin okulu, niye gitmiyorlar" minvalinde soru yöneltmişler.

  "tanımadığımız insanlar geliyor: buhara’daki okulun çok yakınında bir tarikatın merkezinin bulunması aileleri kaygılandıran ön önemli neden. tarikatın müritleri sürekli olarak şehir dışından buhara’ya geliyor. aileler çocuklarının bu ortamdan etkilenmesini istemiyor. buhara’daki okulu da ziyaret ettim. okul gerçekten hemen köyün girişinde bulunuyor."

  neden istemiyorlar

  öncelikle; (bkz: eskişehir'de tarikat okulu isyanı)
  olayın boyutu faşist bir dayatmaya evrildi. bu nedenle yeni bir başlığı hakettiğini düşünüyorum.

  beş gündür süren bir direniş var. menzil tarikatının eskişehir'deki yuvası buhara'ya yapılan okula veliler öğrencilerini yollamıyor. buna karşın lçe milli eğitim müdürü ve kaymakam jandarmayı yanına alıp köylere gidiyor. çocuklarını yollamayan aileleri para cezasıyla tehdit ediyor. 5 gündür yazıyorum ama dikkat çekmedi. sosyal medya ülkenin vicdanı, yargıyı hareket geçiren bir güç oldu. öyle ki, dördüncü kuvvet
  medyanın yerini çoktan sosyal medya aldı. türkiye'de bu gücün başını ekşi sözlük çekiyor. lütfen haberi okuyun ve tepkinizi paylaşın.

  "menzil tarikatının merkezi olan ve “yolu bile olmayan” buhara’daki okul için ailelere yapılan baskı giderek şiddetlendi. jandarma eşliğinde aileleri ikna için köylere giden milli eğitim yetkilileri ve kaymakam, velileri para cezası ile tehdit etti."

  haber
 • 20 sene sonra hakkında devleti ele geçirmişler, her istediklerini verdik ama hiç haberimiz yoktu denecek bir tarikatı palazlandırma operasyonudur
 • sonuna kadar direnmesi gereken ailelere verilen cezadır iddialar doğruysa.

  sonra “zorla yazdırdılar” deseniz bile o çocukların sicilinde leke olarak kalır dikkatli olun.
 • yine başka bir tarikatın ismini sık sık duymaya başladık. yıllarca gülen cemaati diye duymustuk hatırlarsanız. onlarin da boyle okullari vardi, ilim, irfan yayıyorlardı hani. dünyanın dört bir yanina okul açmişlardi falan. sonu ne oldu? heh bunun da sonu ayni olacaktir. ben gazeteci falan olsam simdiden terör örgütüne isim bulma çalışmalarına başlardım.
 • gündemde tutulması gereken ve toplu bir şekilde tepkinin dile getirilmesi gereken bir konu. türkiye cumhuriyeti şeyhlerin, dervişlerin ve tarikatların oyuncağı olmaktan acilen kurtarılmalıdır.
 • kesinlikle gündem de tutulmalı
 • bu senenin modası menzilciler in, süleymancılar out.
 • yukarı çıksın. çocuklara yazık olmasın. up up.
 • fetö bitti menzö başladı ulan bırakın artık şu tarikatta sırt dayamayı. yetmedi mi yaptığınız haksızlıklar öldürdüğünüz insanlar