şükela:  tümü | bugün
  • bir temenniden fazlasıdır.

    akp bürokratlarınca islamcılara peşkeş çekilen, çocuklara ve gençlere tek seçenek olarak dayatılan, idare tarafından koruma altına alınan ve denetlenmeyen, en kıytırık yangın mevzuatına uygunluğu bile denetim konusu olamayan; her türlü istismara, beyin yıkamaya, psikolojik ve bedensel tahribata, cinsel saldırılara ve nihayet toplu katliama sahne olan tarikat ve cemaat yurtlarının varlığı topluma ve insanlığa karşı suçtur.
  • avrupa birliği'ne girmekten bile daha zor olan şey.
  • bir tarikat öğrenci yurdunu neden açar? mürid kazanmak için tabii. tarikatların bilim için yurt açtıklarını zannedersek yanılırz çünkü bu tarikatların hiçbirisi bilimsellliğe inanmıyor. tarikatlar aynı zamanda aklın kullanımını kötülediğinden dolayı kendisine inanan vatandaşlarımızı da pasifize edip yaşayan ölüler haline getiriyorlar. tarikatların varlığı kesinlikle dinsel temellendirmeden de yoksundur; kutsal kitap kuran'da tarikatçılık/cemaatçilik vs. gibi yapılanmalar tanrı tarafından insana emredilmemiştir. aksine kuran'da bireyin erdemliliği, kendisine yeterliliği ve aklını kullanması gibi öğretiler salık verilmiştir.

    tanım: laik ve hukuk olan bir devlette olmaması gereken kurumlardır.
  • fettullah gülen örgütü gibi tarikat ve cemaatlerin esas gücü bu yurtlardan geldiği için imkansız olandır. bu yurtlar din istismarı ile birilerinin değirmenine su değil altın taşıyor, sermaye para değil insan.