şükela:  tümü | bugün
 • tarikatlarla mücadele ediyormuş gibi yapan akp eliyle palazlanan bir diğer tarikat olan uşakki cemaati şeyhi "eyyup fatih nurullah"ın yaptığıdır.

  "islami devlet kurulunca en güzel sarığı biz saracağız, en güzel cübbeyi biz giyeceğiz" diyerek "devletin kontrol mekanizmalarında olun" talimatı vermiştir. - video

  kendisine yöneltilen “sarık veya cübbe giymek, resmî işlerimizde engel oluşturuyorsa nasıl bir yol izlemeliyiz?” sorusuna cevabı:

  --- spoiler ---
  o kisveyi taşıyacağım diye devletten kopma yok. hizmetten kopma yok, ticaretten kopma yok. tembellik yok. biz devleti bıraktığımız zaman oraya ne idüğü belirsizler geliyor. daha sonra amir oluyorlar, başımızı ezmeye uğraşıyorlar. hele islami devlet olsun; en güzel sarığı biz saracağız, en güzel cübbeleri biz giyeceğiz. vakti saati var her şeyin. mesela başörtü meselesi çözüldü değil mi? ayasofya mayafosya tayyip bey “bekleyin” dedi. ayasofya açıldı... devletin kontrol mekanizmalarında olalım. çünkü ne idüğü belirsizler karar mekanizmalarına geçince müslümanlar sıkıntı çekiyor.
  --- spoiler ---
 • "ilmin, fennin, bütün kapsamı ile medeniyetin ışığı karşısında filan veya falan şeyhin uyarmasıyla maddî ve manevi mutluluğu arayacak kadar ilkel insanların türkiye medeni toplumunda varlığını asla kabul etmiyorum.

  efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. en doğru, en gerçek yol, medeniyet yoludur." - mustafa kemal atatürk
 • cemaat devlete sizmis, buna kargalar bile guler.
  (bkz: huseyin celik)
  `https://eksisozluk.com/…kargalari-guldurur--3269501`
 • 15 temmuzdan ders almazsan...
 • süpriz olmayan durumdur. hatta plan olarak kalmamış fiilen de gerçekleşmiştir.

  ek olarak yaşanan olaylar göz önüne alındığında ortada devletin de pek kaldığı söylenemez.

  şuan genel anlamıyla;

  sağlık bakanlığı menzilcilerde,
  eğitim yüksek oranda ışıkçılarda,
  bayındırlık ile ilgili konular iskenderpaşacılarda,
  emniyet hakyolcularda,
  içişleri nakşicilerde,
  ordu da süleymancılarda olmak üzere devlet sapkın islamcı tarikatlar arasında paylaşılmış durumda.

  daha ne olacak ki yani isid le bile ortaklı yapıldı, daha nasıl islamileşecek devlet. ki zaten haberdeki tarikat şeyhi de "tayyip bey bekleyin dedi" diyerek aralarındaki mutualist ilişkiyi ortaya koyuyor.

  gerçi islamcıların bir sınırı yoktur, meydanlarda vinçlerden kafalarına göre insan sallandırsalar, karpuz keser gibi kafa kesseler, köle pazarları falan da kursalar, ki suriyede bunları misli ile yaptılar, yine de islami açıdan tatmin olmazlar.

  islamın karanlığının sonu yoktur.
 • bir insan kendini bir dine bu derece kaptırmışsa bunun temelinde ya psikolojik sorunlar yatar ya da para kazanmanın çok sinsi bir yolunu benimsemiş demektir.
 • devlete sızmaya çalışan illegal yapılanmalar cemaat değil çetedir.böyle bir sızma girişimi varsa devlet gereğini yapsın.
 • laik devlet içinde, din ve cemaatler kurumsallaşırsa, ne tür belalar yaşadığımız ortada.

  istiyorlar ki en kötü ihtimalle ''islam cumhuriyeti'' olsun. istedikleri yönetim şeklinde kuralları zaten allah koymuştur. insanların vazifesi, aciz bir kul olarak o kuralları uygulamaktır. o kurallar; krallar, sultanlar, mollalar, reisler aracılığıyla uygulatılır.

  güdülmeye, özgürlükten uzaklaşmaya, ille de bir lider arayışı içinde sürünmeye hevesli başka bir kitle var mı bilemiyorum. kendileri ile birlikte bizi de karanlığa gömmekte ısrarcılar.

  ''asıl ölüm bilimden payını almayanlardır.''
 • kandırılma yükleniyor...
 • kendilerine engel olmak yerine bütün kapıları sonuna kadar açan bürokrasi var, 2 oy uğruna durmak yok devleti satmaya devam.