şükela:  tümü | bugün
  • atv cumhurbaşkanı ile gündem özel programında kurulmasının planlandığı açıklanan bakanlık.
  • ülkemize hayırlı olsun dediğim bakanlık. sanırım artık hayvancılıktan vazgeçtik.

zira eski bakanlıkta gıda, tarım ve hayvancılık olarak 3e 1 paya sahip olan hayvancılık, şuan orman ve su işleri ile birleşerek 5e 1 pay sahibi olmuştur. üstüne bakanlıktaki ismini de kaybetmiştir. insanlar iyi kötü tarımsal ürünleri tüketiyor da hayvansal ürüne hasret durumda. birde bakanlık değişime gidiyor. bakalım nasıl politikalar ortaya çıkacak bu süreçte.
  • başına tarımdan hiç anlamayan birini geçirerek, tarımda ilerlememizi sağlayacak olan bakanlık.

gerçekten yazık, üzülüyorum şu an. hem gıda hem de ziraat okumuş bir mühendis olarak içler acısı halimize üzülüyorum.

ilk defa duygu durumumu anlatacak kelime bulamıyorum, şaşkınım.
  • senelerce baytarlara emanet edilen, senelerce tarım adına bir şeyler yapması beklenen üfürükten bakanlık.
    tarımın bütün sektörler büyürken küçülmesi dikkate alındığında neden hala bu bakanlık açık durur, neden tüm bürokratik kadrolar değiştirilmez, neden hep aynı tas aynı hamam gider anlayabilmiş değilim.
    hayvanı dışarıdan al, tohumu dışarıdan al, yemi dışarıdan al ... ama sen tut bakanlık çalışıyor de. kimi kandırıyorlar.
    yıllarca güneydoğuyu desteklemek amacı ile kullanıldı. belki sosyal politikalarda oldukça yararlıydı ama tarım adına bir şey de yapmadı.
    (bkz: durum ortada)
    gıdada durumu ise sağlık bakanlığının önüne set çekme eylemi olan bakanlık. sağlık bakanlığı şekere önlem alalım der, tarım bakanlığı sanayi istemiyor der, sağlık bakanlığı gıdanın etiketinde bilgilendirme çok olsun der, tarım bakanlığı sanayi istemiyor der....
    avrupa birliği diye diye avrupa birliğinin kucağına oturtur ülkeyi
    (bkz: kucağa oturmak)
    neden bu kadar sağlık politikalarına ket vurur anlamamışımdır, organik bağ mı?
    duygusal bağ mı?, yoksa başka bir bağ mı?
    bu ülkede tarım ilerlemez, tarım bakanlığını kapatmadan. son nokta bu.
  • yeni tasarlanan logosunun tarım ve orman arazileri üzerine inşa edilen otoyolları temsil ettiğinden şüphelendiğim bakanlık.