şükela:  tümü | bugün
 • atv cumhurbaşkanı ile gündem özel programında kurulmasının planlandığı açıklanan bakanlık.
 • orman ve su işleri bakanlığı ile tarım ve köy işleri bakanlığı‘nın birleştirilmesi suretiyle oluşturulması planlanan bakanlık.

  kaynak
 • ülkemize hayırlı olsun dediğim bakanlık. sanırım artık hayvancılıktan vazgeçtik.

  zira eski bakanlıkta gıda, tarım ve hayvancılık olarak 3e 1 paya sahip olan hayvancılık, şuan orman ve su işleri ile birleşerek 5e 1 pay sahibi olmuştur. üstüne bakanlıktaki ismini de kaybetmiştir. insanlar iyi kötü tarımsal ürünleri tüketiyor da hayvansal ürüne hasret durumda. birde bakanlık değişime gidiyor. bakalım nasıl politikalar ortaya çıkacak bu süreçte.
 • yaklaşık 2 aydır önünden her gecisimde istisnasız foseptik kokan bakanlıktır. neyin bakanlığını yapıyorlar acaba diye merak ettiğimi yazmayacağım, siz tahmin edin. ağzımı bozmayacağım.
 • senelerce baytarlara emanet edilen, senelerce tarım adına bir şeyler yapması beklenen üfürükten bakanlık.
  tarımın bütün sektörler büyürken küçülmesi dikkate alındığında neden hala bu bakanlık açık durur, neden tüm bürokratik kadrolar değiştirilmez, neden hep aynı tas aynı hamam gider anlayabilmiş değilim.
  hayvanı dışarıdan al, tohumu dışarıdan al, yemi dışarıdan al ... ama sen tut bakanlık çalışıyor de. kimi kandırıyorlar.
  yıllarca güneydoğuyu desteklemek amacı ile kullanıldı. belki sosyal politikalarda oldukça yararlıydı ama tarım adına bir şey de yapmadı.
  (bkz: durum ortada)
  gıdada durumu ise sağlık bakanlığının önüne set çekme eylemi olan bakanlık. sağlık bakanlığı şekere önlem alalım der, tarım bakanlığı sanayi istemiyor der, sağlık bakanlığı gıdanın etiketinde bilgilendirme çok olsun der, tarım bakanlığı sanayi istemiyor der....
  avrupa birliği diye diye avrupa birliğinin kucağına oturtur ülkeyi
  (bkz: kucağa oturmak)
  neden bu kadar sağlık politikalarına ket vurur anlamamışımdır, organik bağ mı?
  duygusal bağ mı?, yoksa başka bir bağ mı?
  bu ülkede tarım ilerlemez, tarım bakanlığını kapatmadan. son nokta bu.
 • yeni tasarlanan logosunun tarım ve orman arazileri üzerine inşa edilen otoyolları temsil ettiğinden şüphelendiğim bakanlık.
 • bu bakanlık için tek şey söylenebilir.
  (bkz: adı var kendi yok)
  son duyumlara göre holding olacakmış.
  (bkz: semerat holding)
 • çevreyi korumak, iyileştirmek ve her türlü çevre kirliliğini önlemek stratejik hedefine sahip bir kamu kurumunun halkın tepkilerine (bkz: kaz dağları siyanürlü altın madeni direnişi) karşın çanakkale kirazlı maden sahası ile ilgili yanlış bilinen doğrular adı altında alamos gold incadlı kanada menşeili firmanın çalışmalarını savunmaktadır.
  doğru diye verilen bilgiler

  çanakkale'nin su kaynaklarını bitirerek şehitler diyarını zehirlemek mi istenmektedir?
 • ne yaptığını bilmeyen bakanlık. önce görevde alıp sonra tekrar aynı yöneticiyi atayarak dünya tarihine geçmeyi başardı herhalde.
  sen şimdi ne yaptığını bile bilmeyen bu bakanlıktan tarımın kalkındırmasını bekle.
  link
 • az önce yeni tağşiş listesini yayınladı. yine kayseri'de onlarca sakatat karışımı et çıkmış. ayrıca bilindik firmalardan balkaymakta ve sırma zeytinyağı ürünlerinde de hile hurda rastlanmış.

  https://www.memurlar.net/…rmayi-acikladi.html?amp=1