şükela:  tümü | bugün
51 entry daha
  • he bıraktık . bloomberg tv 'de adana'dan bölgeyi temsilen bağlanan kişi insanlar burada pamuk ekmeyi bıraktı mısır ekmeye başladı. pamuk ithalatına başlarız yakında diye ağlayacak nerdeyse. üretici ödemelerini alamadı diyor üstüne. şekerpancarı desen ayrı hikaye. hangi birinden bahsedelim. her tür tarım ürününü ithalata açık hale getir.sonra alakalı alakasız binlerce ithal ürüne vergi getir. tarım ürünlerini ithalata kapat kapatabiliyorsan. ciftciye motivasyon olur da adamlar boş tarla bırakmaz.
  • yanıtı (bkz: #107615740) entry'de çok güzel verilmiş bir zırvalar ve yalanlar bütünüdür.

doymadınız sallamaya anasını satayım be. seçmen embesil ve zırcahil olduğu için muhteşem bir kısır döngü.
  • bakanlığı döneminde tanzim satışı furyası yaşanan bakan,
    ayrıca et fiyatları onun döneminde rekor kırdı.
    et ithalatı olmasına rağmen,
    hayır anlamıyorum,
    et ithalatı olmasına rağmen et neden bu kadar pahalı,
  • bu islamcılardaki ezik psikolojisine de bitiyorum. her şeyde avrupa'yla kıyaslamalar falan..
  • hollanda'nın sadece kendi ülkesini değil afrika ülkelerindeki tropikal meyve ihracatlarını da oralardaki yerel grup şirketleri aracılığıyla domine eden bir ülke.

dünyanın önür ucunda muzun, mangonun, kajunun üreticiden çıkış fiyatını piyasadaki gücüyle belirleyen ve bazı malları kendisinden başkasına sattırmayan bir ülke.

bu açıklamaları üzülerek dinledim. cahil halkımız kaynak göstermeseniz de söylenene hemen inanır. yukarıda yazdığım gerçekleri ise afrika'yı gezmiş, görmüş ve tropikal meyve ticareti ile uğraşmaya kalkmış ama hollandalıların kendi ülkeme benden daha ucuza, daha uzaktan aynı malı getirmesiyle başarısız olmuş biri olarak yazıyorum.

tarımı uçuran ülkem ben bir türk olarak muz ithal ettiğimde %190 vergi alıp hollandalı getirdiğinde avrupa birliği gümrük birliği gereğince ve hollandanin bundan yararlanmak için malı önce kendi ülkesine indirip oradan avrupaya dağıtmasınsan dolayı %0 vergi almaktadır. ondan sonra ağlarsınız muz 20 lira yaaaa diye..

neyse çok şey derim de silivri soğuktur...
  • yalan makinasına bağlasan sonuç alamazsın bu insanlardan. bu söylenenlere inanan bir tane insan varsa otursun bir köşede aptallığını sorgulasın.
  • kesinlikle ama kesinlikle doğru verilerdir.
    yaşasın en bi büyük akp şürekası!!
9 entry daha