şükela:  tümü | bugün
 • ks. tarım isletmeleri
 • türk işçi tarihinin en tartışmalı eylemlerinden birinin odağı olan tarım işletmeleri satış kooperatifleri birliğinin kısa adı. 1980 yılı ocak ayı ortalarından itibaren izmir fabrikalarında çalışan işçiler, kendilerinin haksız ve usulsüz olarak işten çıkarıldığını kamuoyuna duyurmak amacıyla protesto eylemlerinde bulunmuşlar ancak bu protestoları güvenlik güçleri** tarafından şiddetle bastırılmaya çalışılınca olaylar büyümüş ve katılım genişlemiştir. yaklaşık 1 ay süren eylem, işçi tarihinin en kapsamlı ve yıkıcı eylemlerinden birisi haline dönüşmüş, başta üniversite öğrencileri olmak üzere o dönemde faaliyette bulunan bir çok sivil toplum örgütünün de desteğini almıştır. şubat ayı ortalarına doğru kanlı bir şekilde bastırılmış ve doğrusuyla yanlışıyla tarihteki yerini almıştır. (bkz: türkiye işçi sendikaları konfederasyonu) (bkz: devrimci işçi sendikaları konfederasyonu) (bkz: sarı sendika)
 • bi kolonya markasi.
 • yolcunun bütün gece yol alması, sehere yakın bir zamanda yatıp biraz uyuması manasına geliyor. kaynaklarda (bkz: buhari) hz muhammed'in bu uyku yüzünden iki kez sabah namazını kaçırdığı rivayet edilir.
 • konak pier de bir butik magaza açmışlar, pek de güzel olmuş ama konak pier deki yasal hadiseler hedesi yüzünden kapalı idi.
 • tv de izlediğim en etkileyici reklamlardanbirine sahip firma... tariş zeytin yağı... anlatım olağanüstü...

  ege'nin güneşi (yumurta kabuklarının ardında yavaşça netleşen yumurta sarısııya yaratılmış güneş etkisi..).. ege'nin rüzgarı.. (uçuşan soğan kabukları...)
  ege'nin yağmuru...(maydonozdan damlayan su tanecikleri..)
  ege'nin doğal güzellikleri (peynir dilimlerinin üzerinden şelale edasıyla süzülen zeytin yağı)
  ege'nin dansı (pıtır pıtır düşen zeytinler)

  enfes...
 • izmir'in cesitli yerlerinde actiklari butik magazalarina yakin zamanda karsiyaka subesi de eklenmis magazalar zinciridir. bu magazalarda sabun, cay, incir, zeytin, zeytinyagi, recel vb dogal urunler satilmaktadir.
 • son reklaminin muzigini senem diyiciye yaptiran, urun mudurune attigim mail sonucu bu reklami internet adreslerine de koyan guzide zeytin ve turevleri ureticimiz. (bkz: musteri memnuniyeti) israrla muzigini istemisimdir ama vermemislerdir. internet sayfasi altin orumcek odulu almis, gozumuzu gonlumuzu acmistir.
 • stajimi yaptigim babamin emekli oldugu kuzenimin calistigi kurum zannedildigi gibi olay torpil degil rastlantidir bana denk gelmedi o baska guzeldir ibm as400 sistemi vardir.sermayesini hayal bile edemiyorum.iplik fabrikasi zamaninda lewis lacoste vb... firmalara iplik vermekteydi.kaliteli saglikli ve hatasiz mal uretir bagzi sektorlerde 1 numaradir