2363 entry daha
  • bok gibi hiç tarkan'a yakışmamış...

demiştim 10 albümü ilk çıktığı gün.

beyler, ne oldu bilmiyorum. ilk dinlediğimde ben de nefret etmiştim. albüm çıktığından beri her gün bi kere dinledim tüm albümü kendimi zorlayarak ve şu an müptelasıyım.

yine aynı şey oluyo ya... büyülü müdür nedir bu adamın yaptığı albümler arkadaş. dinledikçe tüm benliğini ele geçiriyo.
  • son günlerde istisnasız her sabah dinlediğim şarkıcı kişi.

bu adamı sevmiyorum arkadaş. tüm türkiye, tüm dünya ve dahi kainat bu adamı, tarzını, sesini, şarkılarını beğenebilir ve keyif alabilir bu şarkıcıyı dinlemekten ama ben sevmiyorum. müzik yapmaya başladığı ilk günden bu yana hepi topu iki adet şarkısı var hoşuma giden.

anladığım kadarıyla geçenlerde yeni bir albüm yapmış bu arkadaş. her yerde tarkan konuşuluyor, her yerde yeni şarkıları dinleniyor. dolayısıyla işyerim civarlarında da!..

her sabah her sabah ben bu adama maruz kalmak zorunda mıyım! aynı şarkı istisnasız her sabah defalarca kez nasıl dinlenebilir yahu? en sevdiğim şarkıyı her sabah on kez dinlesem, birkaç gün sonra tiksinmeye başlarım herhalde şarkıdan. siz nasıl tahammül edebiliyorsunuz böyle bir şeye, anlamakta güçlük çekiyorum. hadi tamam; kulak sizin, kafa sizin, zevk sizin. dinleyin patlayana kadar... dinleyin de, bi' zahmet kendiniz dinleyin be abicim. sesini ona göre ayarlayın. yirmi metre öteden gelen müziği duymamak için kendi işyerimde müzik açıyorum. benim açtığım müziğin sesini bastırıyor ta ötede dinledikleri şey! ben de sizin gibi mi yapayım? etrafı rahatsız etmemek için yüzde 15 düzeyinde açtığım ses şiddetini yüzde 100'e çıkarıp kafanızı dream theater ile, megadeth ile mi şeyedeyim? ayıptır ama! biraz saygınız olsun insanlara. siz ölüp bitebilirsiniz tarkan için ama başkalarını da yanınızda götürmek zorunda değilsiniz. az ötede ölün, biraz kısık sesle ölün uçan spagetti canavarı aşkına!
  • ikibinli yılların başındaki bir iki albümündeki bir kaç parça dışında; ikibinli yıllardaki hiç bir çalışmasını beğenmediğim sanatçı. ben hâlâ o eski güzel şarkılarındayım. şimdiki şarkıların alt yapısı öyle dolu ki, sesini zor alıyorum. sezen aksu'da da durum böyle, sesini dıyamıyorum kadının.
    ısınamadım yeni nesil şarkılarına. eskileri daha bir güzeldi. şimdi dım tıstan başka birşey değil.
  • dünya listelerine daha ilk günden girmiş, gururumuz.
    evet 7 sene sonra albüm yapmış, 10 gün çıktığı konser ücretleri ile geçiniyor oldu mu? böyle kendinizi kandırıyorsunuz sanırım.
    ak sütü gibi de helal olsun. albüm şahane, şarkılar şahane, kendi şahane.

ya bir de 1 temmuz konserinde ölürüm sana parçanı söyler misin?
    utanmasam ilerde evlenirsem nikah giriş müziğim olsun dicem de büyükler olacak şık olmaz :d arka fonda ne çalarsa çalsın beynimde bu çalacak. siz suratımdan anlarsınız. *
    aşağıya bıraktığım linkteki gibi indiğimi düşünüyorum da millet sandalla iniyor, tahtla geliyor da benim neyim eksik heee. :p
    *

https://www.youtube.com/watch?v=rdqkhgxb_bi

çok seviyoruz!
  • öncelikle kendisine yeni albümünü* spotify'a koymadığı için kırgınlığımı belirtmek istiyorum.

sonra da kendisine, 2001 tarihli karma albümünde o'na sor gibi bir parçadan sonra hüp'ü nasıl koyduğunu sormak istiyorum.
  • eskiden tarkan'ın albümlerinde bir standart vardı. hiçbir şarkı sözü olmasa bile bu müzik tarkan'ın şarkısıdır derdiniz.

(bkz: ölürüm sana) (bkz: hepsi senin mi) (bkz: ay) (bkz: kuzu kuzu) (bkz: gitti gideli) (bkz: hüp) (bkz: dudu) (bkz: pare pare) (bkz: adımı kalbine yaz) (bkz: sevdanın son vuruşu) (bkz: kayıp)

sonra ne mi oldu?

"olmaz ilaç sine-i sad pareme" diyen adam "cuppa" şarkısını çıkardı.

bu nasıl bir eksen kayması yahu?

yeni albümünde de var böyle şeyler. albümdeki şarkıları baştan sona dinledikten sonra bu adamın tarzı yok diyorsun. tarkan'ın sadece "10" albümünü dinleyen biri bence böyle der. bu adamın tarzı yok.

yapmak istediği şey aslında müzik endüstrisinin geldiği son noktayı gözler önüne seriyor. albüm yapmanın hiçbir değeri yok. para eden şey, single satmak. bu yüzden tarkan'ın yeni albümündeki müzikler cıstık cıstık. evet cıstık cıstık. eskiler böyle şeylere yazlık kaset derdi.

ben tarkan'ın şarkı müziklerindeki orijinalliği özledim. baktın olmuyor bu işi yapan süper adamlar var, max martin ile çalış.

(bkz: max martin)
  • devletin tüm sırlarını biliyor olsam 'ben senin, ben senin, ben senin... temazül evvelini ...' şarkısını 5 kez üst üste dinletmek suretiyle tüm bilgilerimi benden alabilirler.

işkence gibi.

yıllardır iyi iş yapamıyor. ama vaktiyle öyle büyük işler başardı ve iyiydi ki 15 senedir ekmeğini yiyor. çatır çatır. afiyet olsun.
  • 10 albümü leş gibi piyasada ilaç gibi gelmiştir
  • taktım bu ara beni çok sev şarkısına..hayır neden dinlediğimi anlamıorum ulan daha yeni boynuz yemişsin aşk şarkısı dinlemekte nedir
  • 4 temmuz konseri için elimde p - l kategoriden 2 biletim var. isteyenler ulaşabilir.
2930 entry daha
hesabın var mı? giriş yap