şükela:  tümü | bugün
 • vizyona girdiği ilk yıllarda sansüre uğramış çok kült sahnelerinin olduğu ve sansürsüz halini bulmanın asla mümkün olmadığı film. kesilen sahnelere gelecek olursak;

  tarkan gümüş eğer filminin sonuna doğru ölen büyücü gosha'yı bir anda kanlı canlı görünce ne alaka bu kadın ölmemiş miydi diyoruz ama aslında bu kopukluğun nedeni yeşilçam'ın belki de en kült en karanlık sahnesinin kesintiye uğramasıdır.

  filmin başlarında bir rahibe (şehirdeki en günahsız kadın) ve bir dansöz (şehirdeki en günahkar kadın) kaçırılıyor. daha sonra bu kurbanlar, her ikisi de üstsüz göğüsleri açık olarak, kötü bir büyücü tarafından gizli bir mabette çarmıha geriliyorlar. büyücü her iki kadını da bıçaklıyor ve oluk oluk akan kan haçların dibindeki kanallar aracılığıyla bir iskelete ulaşıyor. iskelet yavaş yavaş kanla birlikte dirilip çırılçıplak durumdaki genç ve güzel gosha'ya dönüşüyor ve (göğüs uçları saçları tarafından örtülen) gosha diriliyor.

  filmi televizyonda izlediğinizde ise rahibenin kaçırılmasının hemen ardından gosha'nın dirildiği ana geçiliyor. filmin diğer bir kayda değer sahnesinde ise çırılçıplak olarak ata binmiş gosha, tarkan'ın arkadaşlarından birinin yavuklusunun karşısına çıkıyor ve genç kadını hipnotize ediyor. genç kadın, bilinçsizce gosha'ya doğru ilerlerken dev bir örümcek ağına yakalanıyor ve gosha, onun kanını içiyor. bu sahne televizyonda gösterildiğinde yakın plan çıplaklık içeren kareler, ve bu arada kan içme anları, kesilmiş durumda: yalnızca zavallı kadının dev örümcek ağına yakalanışını görüyoruz. tarkan sislerle kaplı ormanın içinden, bir uçurum arasındaki asma köprüden geçerek gosha'nın şatosuna ulaşıyor. burada yerden kazıkların yükseldiği bir odada metalik bir adamla mücadele ediyor.

  onu tek zayıf noktası olan gözlerinden kazıklayarak öldürdükten sonra çılgın kahkahaların geldiği başka bir odaya geçiyor. duvarları kıpkırmızı renkteki bu odada yüzü kukuletalı bir savaşçıyla kılıç döğüşü yapıyor. tarkan, bir kılıç darbesiyle rakibinin üstündeki elbiseyi yırtıyor ve elbisenin ardından savaşçının dolgun göğüsleri görülüyor. ikinci bir kılıç hamlesiyle kukuletayı çıkarınca (evet, bildiniz) gosha'nın yüzü meydana çıkıyor ve tarkan'ı hipnotize ediyor.aniden odanın zemininde dev bir örümcek ağı deseni beliriyor ve gosha, bu desenin üzerinde yere yıkılan tarkan'ın üstüne binip onun kanını içiyor. daha sonra gosha bir mahzende dev bir örümcek ağının içindeki tarkan'ın önünde çırılçıplak dans ederken görülüyor. ama tabii ki televizyonda bunları görmüyoruz, tarkan'ın kukuletalı savaşçıyla kılıç döğüşüne girişmesinden itibaren herşey, gosha'nın tarkan'ın kanını içmesi, sonra önünde dans etmesi tamamen kesilmiş.

  debe editi: filmde gosha‘ya hayat veren eva bender internetteki yaygın ve yanlış bilginin aksine ölmemiş hayatına isveç’te devam etmektedir. son hali basit bir aramayla karşınıza çıkabilir.
 • tarkan'ın, attila tarafından koca bir ordu olarak nitelendirildiği film.

  - düşman: attila davranma, tek başına bir şey yapamazsın.
  + attila: tek başıma değilim, yanımda koca bir ordu var!
 • bugüne kadar çok kereler izlediğim halde ilk defa gosha'nın diriltildiği sahneye denk geldiğim film.

  --- spoiler ---

  bol meme içerir

  --- spoiler ---
 • 2017 yılında dublajlı zeki alasya ve canlı bi çift kadın memesi görmemi sağlamış film. bir de üstüne caravan çaldı. whiplash tadı aldım.

  filme bak.
 • battlestar galactica'ya ilham vermis en guzel bir filmdir

  --- spoiler ---

  cadi tarkan'i buyuleyi hakan atilla'yi oldurmeye gondermedi mi?
  iste cylonlar da shraon'i buyuleyip gondermediler mi, adama'yi oldursun diye
  --- spoiler ---
 • pakize suda'nin da rol aldigi film.. halit akcatepe'ninde kulke karakterinde taklalar attigi filmdir.. iyidir..
 • çok önemli olmasa da değişik bir hataya sahip bir film.

  tabi çekildiği dönemdeki sınırlı imkanlar buna sebebiyet vermiştir. kurgu olmasına rağmen gerçeğine uygun olarak çekilmeye en azından dekor ve kişiler buna göre seçilmesine rağmen atilla karakteri ile ilgili minik bir sıkıntı var.

  öncelikle 80 doğumluların bir kısmı hatırlayacaktır, milliyet'in bir ansklopedisi var. görsel bu ansiklopedi, 70'lerde her gün 1-2 sayfa toplanarak ciltlenene bir ansiklopediydi, ben değil babam veya annem yaptırmış zamanında. bu ansiklopedide sayfaların en altında minicik bir ibare vardı "resmi arka sayfada"

  o dönem bu gözden kaçmış, sol yaprakta ahmet'in resmi varken sağda mahmut'un hayatı yazıyor, minicik bir ibare ile resmi arka sayfada yazıyor.

  örnek görsel: görsel

  görüleceği üzere soldaki tanrının kırbacı atilla, sağda ise farabi hakkında bilgi var. tabi yapımcılar bu sayfa örneğindeki gibi farabiyi atilla sanmış, atilla'ın yanındaki resmi de atilla sanmışlar ve olaylar gelişmiş. kamran usluer kötü mü oynamış? yooo kesinlikle değil. ancak adım gibi net hatırlıyorum ki ansiklopedide sağ tarafta atillanın savaş başarıları varken aynen kamran usluer benzeri bir resim vardı solda.
 • mortal kombat filminin sonunda * liu kang'in shao kahn'la çivili yerde yaptığı dövüşün de bu filmden esinlendiğini görmüş bulunmaktayım an itibariyle.
 • o yıllarda çekilip gösterime sokulabilmiş ancak gel gelelim ki on yıllar sonra 2022'de youtube'dan bile sansürsüz yayınlanmaya cesaret edilemeyen kült filmdir.
  şokopop'un tarkan videosu sayesinde hatırlayıp izlemek istediğimde hiç bir yerde bulamadım.
 • http://youtu.be/auvsii2qgme?t=48m47s

  halit akçatepe'yi köpek yukarı çektikten sonra halit akçatepe'nin arkasındaki kolona dikkat edin.birisi bu taraftan dolaş gibi bi el hareketi yapmış ve adamın elinin gölgesi çıkmış.

  görsel
hesabın var mı? giriş yap