şükela:  tümü | bugün
  • türk futbolunun bu kadar geri kalmasını, dünya çapında defalarca "örnek scout ekibi" ödülü almış bu insana yeterli yetki verilmemesinden anlayabilirsiniz.

galatasaray'da da şans buldu, ancak malum adanalının "florya'da tanrı da benim, başkan da, hoca da" edaları nedeniyle galatasaray bu sistemli scouting ekibinden oldu.

bursaspor'a fernandinho gibi bir ismi kazandırması ise apayrı bir başarıdır.
    eminim ileride türk futbolunun en önemli isimlerinden olacaktır, tabi bizim takımlardan biri almadan avrupa'ya kaptırmazsak.
  • an itibariyle lig radyo'da, türk futbolunda scouting yapılanması hakkında konuşmakta.
    menajerlerin yıllardır süregelen düzeni ile sistemli scouting olayı arasındaki mücadeleyi iyi incelemek gerekli.

frey, taiwo, civelli transferleri özellikle kendisine mal edilmeye çalışılıyor bazı platformlarda. bu insanlar özellikle, scouting departmanlarında yer kapmaya çalışan niteliksiz kişiler. herhangi bir eğitimi, teknik bilgisi olmadan "ben bu kulüp için çok çalışırım" demekten öteye gidemiyor bunlar.

kendisinin raporlarıyla yapılan transferler fernandao ile beraber başlar.

şu an hull city de dahil bazı teklifleri düşünmekte.
  • kendisiyle büyük bir kulübün altyapısında uzun sayılabilecek bir süre birlikte çalışan bir arkadaşımın dediğine göre "şahsi olarak kariyer merdivenlerini tırmanmak için yapmayacağı şey, satmayacağı insan olmayan" ve "sahtekar demek çok abartılı olacaksa da bahsettiği ve vaat ettiği şeylerin yüzde 10'unu ancak gerçekleştiren" bir adam.

türkiye'deki mevcut yapılarda başarılı olması imkansız olsa da istisnasız her tecrübesinin kötü bitmesi, hatanın kendisinde de olabileceğini gösteriyor.
  • bursaspor için hizmet etmesine çok fazla izin verilmese de, fernandao kadar ozan tufan'ı da bursaspor'a kazandırdı.
    http://m.fanatik.com.tr/…ta-bacak-ozan-tufan-616889

scouting gibi uzun soluklu bir işte, yeterince sabredilirse önemli işler yapacak bir sisteme sahiptir. ama futbolumuzda kime yeterince şans verilmiş ki bugüne kadar?
  • integral hesabı nedir hocam, yapmayın allah aşkına

bu arada kendisinin geliştirdiği projeleri başarılı buluyorum, yaptığı işe de çok fazlasıyla saygım var.

çok merak edenler için (bkz: wyscout) (bkz: football manager)
  • kendisini takdir etmemek elde değil. türkiye’ye scouting'i getiren adam olarak dünyanın ilk ve tek futbol teknoloji inkübasyon merkezini kurmuş guttobizlab adıyla. sportstv'de gördüğüm kadarıyla, sonunda adam türkiye’de üretim yapmaya karar vermiş. türkiye'deki bu futbol karanlığında, türk futboluna örnek olmak başka bir şey. tebrik etmek lazım.
  • sadece reklam yapmaktadır. ozan tufan'ı türk futboluna kazandırdım diye övünmektedir. gerisini siz düşünün.
  • kulüplerin ve milli takımın şu tarkan batgün'ü hala anlayamamasını gerçekten çok ilginç. geçen sene tff ile 2-3 proje yapmışlardı. isimlerini duymadığım mert hakan yandaş, mehmet zeki çelik, okan koçuk gibi oyuncuları a spor’da konuşuyordu. bunların hepsi milli oldu. yanılmıyorsam tff kurslarında analiz hocalığını da bırakmış, memleketin hali bu işte.
  • an itibariyle lig radyo'da konuşmaktadır.