şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: cam göz)
  • tarkan, suyun icinde bu fantastik yaratikla mucadele verirken yalandan yere kendini onun kollarina dolayip zorla bela olur. hayvanin o esnadaki "ne yapiyo lan bu mal" bakislari da halen akillardadir. ayni zamanda viking krali toro, tepeden bunlari izleyip gotuyle kahkaha atmaktadir.
  • yıllardır ahtapotun tadına bakmama engel olan yaratık.
  • çocukluğumun en önemli travmatik öğelerinden olan hayvan. yıllarca ahtapotları insan yiyen, kocaman gözlü ve 2 metre kolları olan korkunç bir hayvan olarak tanıdım.

bir de tarkan'ın viking gemisinde kırbaçlana kırbaçlana kürek çektiği sahne var. hala aklımda kel ve dişsiz amcanın mehteran gibi davul çalarak ritm tutuşu.

bir de tarkan'ın 200 metreden ayı postuna ok atışı ve postun tam arkasında duran biricik yari.

bir de tarkan'ın über bir kılıçın peşinde koştuğu filmde kılıcın yine kel bir amcanın kafasına düşerek saplanıp beynini yarması sahnesi.

bir de tarkan'ın gözlerine parmak sokarak onu egale etmeye çalışan kırmızı kimonolu geyşa düşman amca.
  • diriliş ertuğruldaki saadettin köpek gibidir.
  • diriltmeyin şu başlığı gözünüzü seveyim; korkuyorum...
  • başlığı görmemle, o korkunç yaratığın gözümün önünde belirmesi bir oldu. resmen çocukluk travması. bunun yüzünden ahtapotlardan korkmaya devam ediyorum.
  • yaklaşık 15 yaşına kadar denizlerin en tehlikeli canlılarının ahtapotlar olduğuna inanmama neden olmuş ahtapottur.
  • (bkz: kraken)