• mahallenin çocukları ile (5-8 yaş) futbol oynamak gibi hobileri olan elf soylusu. genel olarak maçlar "kırmızı arabanın alarmı çaldı bizde kaçtık" gibi cümlelerle sona erer. ertesi gün oyun arkadaşlarının kollarında gazlı kalmelerle çizlmiş dövmelerle dolaşmaları ile konu taçlanır.
  • tamamen sübjektif bir değerlendirme ile prodüktörlüğünü yaptığı "dünya yalan söylüyor" albümünün, türkiye'de yapılmış en iyi rock albümü olduğunu söyleyebileceğim kişidir.
  • monitöre ayağını dayayıp sol eliyle seyirciyi "come on"laması, şarkılara kendi kendine eşlik etmesi, kısa pantulları, uzun saçı ve gitar tutuşuyla "ben steve harris hayranıyım ulan!" diyen müzik adamı.
  • yakışıklı adamdır, karizmatiktir, prodüktörlüğü takdire şayandır, falandır filandır... beni ilgilendiren tarafı, bu adam elinde siyah musicmaniyle sahneye çıkıp dizlerini kırdığında o sahnede fena şeyler olacağı kesindir. çok fena şeyler hem de...
  • nedendir bilinmez içgüdüsel olarak bu adamın iyi bir insan evladı olduğuna inanıyorum. yani yemişim müzisyenliğini, kasap, marangoz, öğretmen..vs gibi halktan bir meslek sahibi olsaydı bile kalender bir şahsiyet, çay ikram eden bir esnaf olurmuş gibime geliyor. pentagramdan iş arkadaşı hakan utangaç ise, böyle içine girmesi zor bir lider figürü gibi; babacan ama mesafesini koruyan bir ademoğlu. cenk i hiç kestiremiyorum, çok doğal bir adam ama küfür mü eder, sever sayar mı tam bir bilinmez. metin ise full goygoy bir karakter. çok dolu değil, ama çok da dünya umrunda değil sanki, rahattan yaşayan biri izlenimi veriyor. gökalp ne yapsa pentagram üyesi olarak anamayacağım, ondan yorum da yapmayacağım. bu onun suçu değil; grup çok köklü arkadaş.

velhasıl kıssadan hisse tarkan, tam orta nokta gibi, gözü değil ama gönlübüyük bir ağabeyimiz gibi gibime geliyor. hepsine saygılar, sevgiler. daha çok türkçe şarkı yapmanız dileğiyle, sağ olun; var olun.
  • altında imzasını gördüğünüz albümün iyi olduğu veya iyi olduğunu gördüğünüz birçok albüme baktığınızda imzasını bulduğunuz müzik adamı.
  • turkiye'de rock muzik sektorunun seyrini degistiren, yetenegi ve calisma disipliniyle gonullere taht kuran buyuk turk dusunuru...
  • pentagram'ın basçısı. ulu insan. ermiş olduğundan şüphe ediliyor. çok iyi bir müzik adamı. ayrıca şebnem ferah'ın ilk iki albümünde de aranjörlük ve müzisyenlik yaptı. bas gitaristliğinden bahsetmiyorum bile...
  • tarkan abimizi yaşlandıkça iron maiden'ın bass gitaristi (bkz: steve harris) e benzeten bir ben miyim acaba.
    tarkan baba
    steve baba
    ayrıca enerjisi ve tarzına hayran olduğum bir abimizdir. abi saygılar diliyorum.

editto: kendisi ile bir konser sonrası tanışma fırsatım oldu. abi sen nasıl sıcak ve mütevazi insansın. harbiden büyüksün tarkan baba :)
  • yine bir pentagram gecesinden...

29 eylül 2023 ankara

görsel
hesabın var mı? giriş yap