şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 5 tarkan filminden birisinin adi. 1972 yapimi mehmet aslan'in cektigi bir yapim.
 • 1973 yapimi, tarkan serisinin son filmi.

  attila'nin talimatiyla uzakdogudaki bir kilicin pe$ine düsen tarkan film boyunca gayet kollu* olan kareteci vang* yu ile kapi$ir. film efsane repliklerle dolu ancak asil olay isminde bence neden kolsuz kahramana kar$i?

  inanmayan imdb'ye baksin. orda tarkan güçlü kahraman adiyla da geçiyor ama filmin ara sira döndügü ye$ilçam tv deki giri$ jeneriginde yazan isim bu !!!

  ara edit: cevap: (bkz: tek kollu kahraman wang yu)

  bir kaç replik verelim. halit akçatepe ve akrobat dövü$çü tayfasi tarkan'la birlikte bozguna ugrayip, agir kayiplar vermi$tir. tarkan meydanda yoktur. kan revan içinde aramaya koyulurlar..
  - gayret edin arkada$lar ölüm halinde dahi olsa tarkan'i bulmamiz lazim.

  vang yu tarkan'i kiliciyla delik de$ik eder ama tarkan bu, bünyesi güçlü ya ölmez. kadinin biri tarkan'i "ölüm halinde" yasli bir bilgeye götürür..

  bilge: bütün kemikleri kirilmi$.
  kadin: ya$ayacak mi?
  bilge: buna ya$amak denirse evet. bütün iç organlari da parçalanmi$. kurt sütü lazim.

  süt bulunur, tarkan kendine gelir. kemikleri kaynasin diye yanardagin içinde magmaya, kaplica mantigiyla birakilir, olaylar geli$ir..
 • (bkz: ulu gökçe)
 • başlangıç jeneriğinde ve imdb'de adı şu şekilde geçer:

  (bkz: tarkan kolsuz kahramana karşı)
 • filmde wang yu'yu canlandiran hakki kosar'dir. filmin konusu kisaca soyledir;

  avrupa 'ya acilmaya karar veren hun imparatoru attila arkasini saglama almak icin cin ile aralarinda kalan bir ulkeyi ele gecirmek istemektedir. bu ulkeye hakim olmak icin de savas tanrisi mars*'in kilicina sahip olmasi gerekmektedir cunku soylenceye gore her kim mars'in kilicina sahip olursa bu ulkeye sahip olacaktir.

  attila bu is icin en guvendigi adami olan tarkan'i gonderirken, cin imparatoru karetecilerden olusmus ve gelecegin cin ordusunun "cekirdegi" olan bir grubu gonderir. lakin imparatorice ile yakindan ilgilenen ve cin tahtinda gozu olan wang yu bu grubu yok eder. ve kilica kendi sahip cikmak icin yola cikar, olaylar gelisir...
 • senaryosu ve yönetimi mehmet aslan'a ait 1973 yapımı fantastik türk filmi. başrollerinde kartal tibet (tarkan) , hülya darcan (alonya) ve hakkı koşar (wang yu) oynar. tarkan'ın adamlarından birini oynayan halit akçatepe de taytlı haliyle pek şirin.
 • lav banyosu sahnesi gibi unutulmaz bir sahneye sahip film.ayrıca (bkz: echoes/#12664302).
 • star tv'nin pazar günleri öğlenleri sık sık yayınlaması ile meşhur olan film.

  --- spoiler ---
  tarkan'ın suya girip turp gibi olduğu sahneler vardır. kurt sütü falan içer ardından.
  --- spoiler ---