şükela:  tümü | bugün
  • bu klipte görülen pasifliktir.

boşanma oranı 1/3'e yaklaşan evlilik sektörünün damat tarafını konu alan klibinde oyunculuk yapan tarkan; bir damat karakter olarak evleniyor mu yoksa evlendiriliyor mu, yani etken mi, edilgen mi? sorusu klipteki senaryo nedeniyle insanın aklına düşebiliyor.

1. klipteki karakter başucunda bir çalar saat ile uyandırılmış olarak görülüyor. "kendim uyanmayabilirim" düşüncesi ile klibe giriyoruz.

2. karakterimiz salona araba ile ulaştırılıyor.

+ arabada arkada oturuyor.
    + emniyet kemeri falan da takmamış. (yaşama tutunma isteği: 2%)
    + şimdi canınız et istedi ve bir adet kuzu aldınız, kuzu kesileceği yere kendisi gelmez götürülür. klipteki karakter de salona gidiyor gibi değil mezbahaya götürülüyor gibi değil mi?

3. giyinmesine de kolunun düğmesine kadar yardım ediliyor.

4. arkadaşları karakterimizi arkadan kapıya kadar pushluyor.

bütün bu pasif tavırların sebebi şunların kümülatif birikimi olabilir:

1. kol gibi salon kira parası.
    2. geline setler, takılar, kolyeler, periyoik tablodaki en pahalı elementler.
    3. gelinin kız kardeşlerine carbon elementinin 250 kombinasyonlu bağ tipine girerek oluşturduğu elmaslar, zümrütler, yakutlar.
    4. gelinin annesine burmalar ve mısır hazineleri.
    5. gelinin babasına bir adet belediye ekmeği.
    6. sıfır ev ve eşyalar.
    7. kadın sarmalık hediye pake... yok o değildi, gelinlik parası.
    8. davetlilerin totalde 10km^3 hacmindeki midelerini dolduracak kadar lüks yiyecek içecek.
    9. vs.vs.

tabi başka sebepler de olabilir bilemeyiz.

mesela evlilik sonrası:

1. annem hastaneye götürülecek hadi götürüver.
    2. babama refakatçi ol.
    3. erkek kardeşimin kefaretini öde.
    4. kız kardeşimin nişanını yap.
    5. hadi senin hiç görmediğin ve 1000km uzakta oturan teyzemlere gidelim de 1 hafta kalalım.
    6. evleneli 1 yıl oldu ama hadi boşanalım sen de bana geri kalan ömründe nafaka öde. ben de bu sırada imam nikahı ile abdurrahman'ın yanında, abdurrahman ile beraber senin nafakayı yiyor olacağım, bir sorun olursa değil de piyangodan para çıkarsa oradayım evet.
    7. vb.

seni anlıyorum tarkan tarafından canlandırılan ve bir o kadar da pasif olan karakter... seni anlıyorum kardeşim.
  • fazla takmamak, bazı şeylere fazla anlam yüklememek gerekir. (itinayla dert sikilir arkadaşlar.)
  • biz nereden evlendik diye yaşadığı pişmanlığın dışa vurumudur.

tarkan bile olsanız evlilik işte böyle bir şeydir dostlar. kimseye yaramaz. o yüzden evlenmeyin, kadınların köpeği olmayın!