şükela:  tümü | bugün
  • büyük kitleleri harekete geçirebilecek potansiyele sahip bir şahsın haklı eyleme vermiş olduğu manifestodur. darısı trake solunumu yapan başkan ve yöneticilere.
  • helal olsun tarkana bir kez daha hayran kaldım.

doğa bilincine sahip ve kuzu kuzu şarkısının aksine en kuzu olmayananız tarkan çıktı.
  • (bkz: helal olsun)
  • alkışı hak etmiştir.
  • karmasina yakisir bir aciklama. helal olsun.
  • yine büyüklüğünü, ne kadar duyarlı bir adam olduğunu göstermiştir. bu kadar göz önünde olup, bu kadar cesur bir yazı yazmak her babayiğidin harcı değildir. kendisine olan sevgim zaten çok büyüktü, ama sanırım şu an saygim sevgimin bile önüne geçti.
  • gozlerim dolarak okudugum manifestodur. megastar olmak budur.
  • ancak böyle eksiksiz ve fazlasız ifade edilebilir dediğim alkışlara layık manifestodur. düşünen zihinler ne güzel zihin, yazan eller ne güzel ellerdir; hep sağlıkla kalsınlar der, sevgiler göndeririz.

''ağacı betonla, insanı dumanla, vicdanı güçle örtseniz dahi, biz sizin için de buradayız.'' cümlesiyle vurmuş, tüm metnin altına imza attırmıştır.
  • açıkçası şaşırtmıştır. şaşırdığım için de utandırmıştır. helal olsun.
  • doğa derneği'yle birlikte yayınlanan tarkan'ın gezi parkı manifestosuna ek olarak megastar'ın resmi sosyal medya hesaplarından yayınladığı mesaj. tarkan "bu masum direnişçilerin yanında yer alıyorum! yaşasın gezi parkı!" demiş.
    mesaj şöyle:

"yaşasın gezi parkı!

doğanın, toplumun ve bireyin; varlığın, hayatın ve vicdanın birbirinden ayrılamaz tarafları ve birbirlerinin tamamlayıcıları olduğunu düşünürüm.
    her birinin diğerinin aklına, duygusuna ve vicdanına sürekli ihtiyacı vardır çünkü.
    istanbul taksim meydanı gezi parkı için de durum aynen böyledir bence.
    kentin soluk almasında önemi olan gezi parkı'nda şimdi ağaçlar kesiliyor ve doğa yok ediliyor!
    bu parkın yerine yapılması düşünülen projeye karar vermeden önce bu kentin insanlarının ‘oyu’na başvurulmalıydı; bu toplumsal ve demokratik bir gerekliliktir.
    bireyin direnmesi, üst düzey değerleri koruması için seslenmesi, pasif eylem yöntemini seçerek çadır kurması, müzik yapması kadar doğal bir şey yok. buna karşılık yönetim kaba kuvvet kullanarak bu insanların çadırlarını yakıp, üzerlerine biber gazı sıkarak hem vahim sonuçlara yol açmış hem de bireyin hak ve özgürlüklerini çiğnemiştir..
    bir doğa tutkunu ve istanbul'u çok seven biri olarak bu insanların, bu masum direnişçilerin yanında yer alıyorum.

yaşasın gezi parkı!

tarkan "

tarkan'ın resmi facebook sayfasından alınmıştır

(bkz: helal olsun)
    (bkz: megastar)
hesabın var mı? giriş yap