şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tarlaburada.com

özellikle manisa gördes ve akhisar'dan gerçekten taze ve doğal ürünleri özel soğutuculu arabası ile istanbul'a taşıyan ve anadolu yakasına ücretsiz teslim eden web sitesidir. avrupa tarafına teslimat için belli bir meblağın üzerinde harcama gerektiriyor. müşterisiyiz, takipçisiyiz. aynen devam............
  • instagram üzerinden butik satış yapan bir firma olan tarlaburada'dan 1,5 kilo iç fındık ve 1 kilo ceviz siparişi verdim. kargo elime ulaştığında 90 gramlık 14 adet fındık (ki 1260 gram ediyor) çıktı paketten. konuyla ilgili kişi olan tolga bey'i aradığımda kendisi bana, "evet haberim var, -yapacaktım, -edecektim, stoktaki arkadaş söyledi, unuttum, tatildeyim unuttum" tarzında iş ahlakı ve ciddiyetine uymayan ifadeleri sürekli sözümü keserek ve bağırarak dile getirdi. ben kendilerinin butik bir işletme olduğunu, böyle şeylerin önemli olduğunu söylediğimde, biz kurumsal değiliz yanıtı aldım. maalesef, müşterilerini dinleme nezaketinden yoksun, müşteri ile konuşma adabından yoksun hepsini geçtim bir bayan ile konuşma adabından yoksun olan bu firmanın ürünlerini kimseye tavsiye etmiyorum. telefonu kapatırken "bir de dövseydiniz" diyerek kapattım. öncelikle şunu belirtmek isterim ki, insan hata yapabilir, çok normal, ama hatasını örtmek için, karşı tarafı azarlarcasına yüksek perdeden konuşmanın ve müşterisini dinlemek yerine sürekli sözünü keserek, -dili geçmiş zamanda savunmalar yapmanın insani bir durum olduğunu düşünmüyorum. , hele ki işletme sahibi iseniz, bu konu sattığınız ürün kadar önemlidir. açıkçası, hayatım boyunca bu kadar kaba ve müşterisini dinlemeyen bir işletme sahibi /ya da beyefendinin görevi her ne ise/ ile karşılaşmadım. dürüstçe söyleyebilirim ki, ürünlerinden çok memnundum ama bu tavırdan sonra bir daha asla kendilerinden alışveriş yapmam ve kimseye de tavsiye etmem. bu arada kalan parayı da iade ettiklerini de belirtmek isterim.