şükela:  tümü | bugün
1169 entry daha
 • bir yıldır süren kazı çalışmalarının üzerine kamuoyu bilgilendirmesi zorunluluğuna rağmen, çalışmaların sonucunda üç beş ibrik bulunmuş gibi komik açıklamalar barındıran olay. madem öyle ne diye etrafında keskin nişancılar ve özel kuvvetler ile karantina durumu vardı?

  tarihi açıdan böylesine değerli ve önemli geçmişi olan bir şehirde aylardır titizlik ve özel güvenlik önlemleriyle arkeolojik kazı çalışmaları yapılıyor, çalışmalar sırasında bir polis memuru hayatını kaybediyor ve kazı çalışmalarının nihai sonucu olarak açıklanan raporda; kırık sütunlar, sikkeler, dönemsel eşyalar bulundu diyerek, her orta zekalının aklına gelecek sonuçlara dayandırılıyor.

  bu çalışmanın elon musk ile ilintisini bile düşünen insanları ortaya çıkardılar, daha ne seviye paranoya içeren teoriler üretilmesi gerekiyor merak ediyorum. anladık, ülke nüfusunun %50'si koyun ama tüm milletin zekasını küçümseyen açıklamalar yapıp daha da merak uyandırmayın. belli ki gerçek sonucu sıradan halk seviyesinde olan kimse bilmeyecek ve kocaman bir gizem olarak kalacaktır. tünelin ucu bombok bir yere çıktı yani.

  ülkede adli tıp kurumuna bile güven yokken milletini tüm kamu kuruluşlarına güvensizliğe iten olaylardan biri de budur.
 • petrol çıkacak hali yok tabiki derine inersen çıkacak olan bir çanak çömlek bir kapta su. sonucunu merakla bekliyorum acaba ne çıkardılar da bu kadar gizli idi. ve üstü neden kapatıldı. kanımca değerli bir maden bulundu. birazcık alındı testler için elon musk çağrıldı bak bizde bu malzeme var incele hoşuna giderse bizde bundan çok var denildiğini var sayıyorum.
 • (bkz: andreas schükgruber) 'in komutasındaki yeraltı üssünün ortaya çıkarıldığı ama kamuoyundan gerçeklerin gizlendiği kazı.

  ikinci dünya savaşı'nı kaybedeceğini anlayan naziler, dünyadaki en önemli star gate'in olduğu tarsus'a iki general gönderdi. amaç stargate'ten yararlanıp ay'da üs kurma projesini hayata geçirmekti. generaller nsdap sempatizanı başbakan şükrü saraçoğlu ile temasa geçtiler. saraçoğlu da alman generallere ikinci dünya savaşı öncesi tsk'ya hibe edilen alman tankları ve uçaklarını iade etti. savaş bitmeden iki ay önce de alman işgalindeki italya'dan 326 adet panther, 38 adet tiger tankı çok gizli bir görevle mersin limanı'na getirildi. beş bin kişi olduğu tahmin edilen alman subay , astsubay ve üç alman top model de kimlik değiştirerek türkiye'ye giriş yaptı. 1945 yılının haziran ayında bu küçük askeri birlik ay'a ışınlandı.

  tahminlere göre 1951 yılında ay'ın karanlık yüzüne planlanan üs kuruldu. üstün alman mühendisliği ile tanklar yerçekiminin daha düşük olduğu ay koşullarına uyarlandı. her biri birer hava silahı oldu ve lazer topları ile donatıldı. bu toplar dünya'daki her mm'yi nokta atış ile vurabilecek teknolojiye sahip.

  ay'daki alman mühendis ve bilim adamları hala nükleer silah üretemediler. ancak mekanik ve lazer teknolojisinde dünya teknolojisinin en az elli yıl ilerisindeler. ayrıca 1948'de ay'a yerleşen hiçbir nazi hayatını kaybetmedi. hem giydikleri ekipmanların vücudu yenilemesi hem de ay'da virüs ve serbest radikallerin olmaması nazilerin ömrünü uzattı.

  ay'daki üste sadece askeri projeler yürütülmedi. ari ırk üretiminde alman top modeller ve seçilmiş subaylar görev aldılar. top modellerin seçiminde sadece fiziğe ve cermen olmaları kriterlerine bakılmadı, çok ciddi bir zeka testine tabi tutuldular.

  nasa'nın 22 adet apollo seyahati yapmasının nedeni de ay'ın karanlık yüzündeki nazi üssünün gözlenmesi amacıyladır. aslında kamuoyu 18 adet apollo seyahati bilmektedir. diğer dört seyahatte astronotlar naziler tarafından öldürülmüştür. zira sovyetler birliği'nin uzay üssü mir'in görevlerinden biri de ay'ın karanlık yüzündeki bu üssü izlemekti.

  olayın açığa çıkması ise üs komutanı andreas schükgruber'in geri dönüş hazırlıkları için tarsus'a ekip yollaması ile oldu. üç garip aksanlı alman'ın dünya'daki yerçekimine uyum sağlayamamaktan dolayı garip yürümesi ve alman turist rolü için kız kalesi'ni tercih etmesi çok dikkat çekti. nazilerden ikisini türk polisi dört yıl önce yakaladı, diğeri ise yakalanmak üzereyken siyanür içerek intihar etti.

  cia,mossad ve mit olası nazi işgaline karşı tarsus'da ekip kurdular. tarsus'taki kazının gizlenmesinin nedeni de budur. tsk'nın güney'e asker yığmasının asıl nedeni de budur.

  kaynak mı ? tabii ki kıçım. :) ciddi ciddi okudunuz değil mi köftehorlar? :) biraz pink floyd dinle, national geographic'i aç cosmos'u, nazilerin dev yapıları'nı izle, arthur c clarke vs oku, benim kafaya ulaşman altı ay sürmez okur. tarihin en şizofrenik dönemlerinden birini yaşayan anadolu insanı için komplo teorisi uydurmak dünyanın en kolay işi, bu nedenle komplo uyduran 'uu beybi ne yaratıcıyım ben' demesin, okur da her komploya atlamasın.

  peki tarsus'ta ne oldu? ne bileyim ben ? :) illa ahkam kesmek lazımsa yüzde 87 ihtimalle büyük bir hazine buldular. ismi a ile başlayan suç örgütü üyeleri de tarihi eser kaçakçılarına sattı bu hazineyi. hatta hiç uğraşmayıp altınları eritip külçe altın yapıp bankaya bile koyar bunlar, kafa orta çağ kafası çünkü.
351 entry daha