şükela:  tümü | bugün
2783 entry daha
  • elon musk sence incil için gelmiş olabilir mi zanım evladum? ya bir enerji kaynağı bulundu ya da tarihe bakışımızı değiştirecek antik bir alet,icat vs. aksi halde elon uzaylısına takımları çekip saraya ziyaret gerçekleştirmesine sebep olabilecek başka bir etmen olamaz olamaaaazz fatih ölmüş olaamaaazz
  • bu başlığı ilk açıldığı günden beri takip ediyorum. kazının neden yapıldığını da biliyorum. ne aradıklarını ne bulduklarını da.
    tam 2700 den fazla entry girildi. uzaylılara bağlayan da oldu, eski çağlar zamanına da, hatta dün girilen bir entry var. debeye girdi. yazar elon musk a bağlamış. çok güldüm.

kazı 2016 sonları-2017 başları gibi başladı.
    aslında 2015 nisan ayından beri böyle bir bilgi vardı devlette. ama ülkenin durumu. 15 temmuz olayları. devamlı değişen bürokrasi. erteledi açıkcası.
    kazının yapıldığı yani başlanılan yere kuzey güney istikametine 25 derece açı ile 400 metre kadar derinlere inildi. 15er metre çap ile.
    mtadan deneyimli mühendisler getirildi. deneyimli dedi isem toplam 5 kişi.. isim veremicem. biri yurt dışında doğmuş, okumuş, kendi türk ve tünel sistemleri üzerine deneyimli biri. diğeri 2 arkeolog. birinin ismini tüm türkiye biliyor. kalan ikisi mta dan. mühendis.

ayrıca zonguldak tan bir vardiya yaklaşık 25 kişilik grup buraya kaydırıldı. zonguldak da çalışıyor gözüküyorlardı ama tarsusda idiler. bu adamlara yemin ettirilerek işe başlandığını çok iyi biliyorum. zaten adam ekmek korkusuna bişi diyecek hali yok. evlerin altından geçtiği ve tünel açma makinası ile çalışılamadığı için herhangi bir göçük tehlikesine karşı tahkimat çok iyi yapıldı.
    o yüzden çok uzun sürdü. dışardaki polis ve özel harekatçılara takılmayın. onlar işlerini yaptılar.
    bu arada devletin en üst kademesi bu olayı çok iyi biliyor. isim veremem.

çok ince ince işlendi toprak. aslında bir kaç ayda bitirileneceği planlandı ama işler her zaman planlandığı gibi olmuyor. tarsusu bilenler bilir. yumuşak toprak ama kuzey yön tünelinde dev bir kayaya rastlandı. yerleşim alanı içi olduğu için patlatmada yapılamadı. hem insanlara zarar. hemde tarihi esere zarar verilebilirdi.
    uzun sürmesi basına yansıdı. kulaktan kulağa şehir efsaneleri ve komple teorileri düzenlendi.
    insanlar haklı olarak çok merak ettiler. sonuca ulaşıldı mı evet ulaşıldı. istenilen tarihi eserler bulundu. öyle uzaylılar, dünyanın yaşamını etkileyecek şeyler değil açıkcası. ama insan populasyonunu ve gelişimini etkileyecek parçalar idi bulunanlar.
    size bir kaç parçasının resmi ekledim.

bu konunun kapanması için yazdım bunları.
    zira 2 kişinin bildiği sır değildir. kazıya katılan herkes biliyor bunları artık. sonsuza kadar bu bahsi kapatmak için. buyrunuz..

https://hizliresim.com/ecvl6v

https://hizliresim.com/j6duqj

https://hizliresim.com/3bqinm
  • babayı buldular diyorsun yani. sende eline alıp şöyle bir tarttın mı? iyi bir sıvazlasaydın belki cin çıkardı.
  • elon musk'ın türkiye'ye gelişiyle bu kazı arasında nedensellik kurmaya çalışan andavalların olduğunu gösteren hadise. 3 gün önce elon musk'ın neden saraya çıktığı anlaşıldı. türksat 5a uydusu spacex roketiyle yörüngeye fırlatıldı. yani ziyaretin amacı ihale kapmak. her zaman olduğu gibi. türkiye siyasi haritasında tarsus'u gösteremeyecek adamlar 4 senedir şu başlık altında komplo kasıyor. çıldıracam.
  • hahahaha ulan gerçekten sonuna kadar büyük ciddiyetle okudum ama büyük trol oldu bana. yazarın gözlerinden öperim.
  • ilk entry'deki arkadasin paylastigi fotolar gercekse mesele zannedilenden de buyuk.
  • bir sıçma hikayesi anlatır mısın ?

ben: yukarıdaki yazıyı okudum.
    üşenmedim amk bir de. herşeyden üşenen ben.
  • evet evet. ben de okudum. :(
40 entry daha