şükela:  tümü | bugün
  • tatava yapmaması gereken yazar.

sen hala ikna olmadın mı?
  • bunca zaman yaptığı tatavadan sonra artık basıp geçme vakti gelen yazar. vercek de naz yapıyor zilli ;))
  • entrylerini okurken birkaç sekmede çeşitli sözlükleri açık tuttuğum, gene de bir şey anlamadığım sözlük yazarıdır. basıyorum ben de eksiyi.

şaka şaka, yazdıklarında hep aynı şeyi söylüyor: (bkz: bir alex değil).
  • boş işler ustası. her gün sabah erkenden kalkıyor, sözde ders çalışmak için okula gidiyor. ne yaptığını biliyorum ya, laf olsun diye soruyorum "ne yaptın la?" diye. her gün de aynı cevabı veriyor: hiç!

8'de okulda olsa, 10'a kadar kantinde kahvaltı yapar, biraz sağa sola bakınır, sonra ders çalışmaya geçer ki 5 dakika olmadan geri kalkar kahve içer o arada yine acıkır yemek yemeye gider, sonra gelir çay kahve derken saat 2-3 olur. sonra yine ders çalışayım diye girer mahzene, 5 dakika olmadan çişe çıkar, bilgisayar salonuna gider. sonra insanları ayartıp kantine geçer otururlar, akşam oldu zaten amk, yemek falan yer yine. sonra eve... hayat ona güzel.

aydinn: bugün ne yaptın la?
    tbkk: hiç!
    aydinn: bok ye!
  • böyle kantinde otururuz, sağa sola bakar, artık dinlemediğinden mi yoksa konuşma hızlarına yetişemediğinden mi bilinmez, muhabbeti kaçırır. size bakar, siz bir şey anlatmaya çalışıyorsunuzdur gözlerinizle. bi' işaret yaparsınız. anlamaz ama "he" der. "haklısın abi" der gibi kafa sallar. zeki çocuk falan hani. sorsan "adam ne diyordu" diye, "ne bileyim amk onu mu izliyordum ben, 'he mi' dedi 'he' dedim" der. o derece mükemmel o derece şahane bir kişilik.

hülasası, nutella hayır diyemediği tek lezzettir.
  • geçen gelmiş milli piyango biletini gösteriyor bana "ilk 5 sayıyı tutturdum 50 bin lira kazandım" diye... neyse.

sucuklu yumurta?
  • insanların çözüm önerileri hakkında, "ha evet süpermiş, kesin öyle yapmalı" deyip arkalarından da "la olm öyle şey mi olur amk" diyen bir tip olarak diyebilirim ki sorunlar karşısında şahane çözümler üretebiliyor. takdir ediyorum.

denize kollukla giriyor oluşunu ise asla kabullenemedim.
  • elmayla armut konusunda sıkıntısı yok da elmayla mandalinayı karıştırıyor.

yuh amk, yuh ya :(
  • "keşke fenomen olsa" dediğim yazar.

sözlüğün en iyi yazarı.
  • nickini her gördüğümde aklıma bir çift taşak gelen yazar.