şükela:  tümü | bugün soru sor
 • o da bir şey mi ben kalp krizi geçirme noktasına kadar gidiyorum.
 • kadınlarda daha çok olsa da bu minvalde erkekler de az değildir.

  özellikle kendine güveni az ve sürekli etraftan onay bekleyen kişilerin sorunudur.
  bir de bunun kızaranları veya alın damarları çıkanları vardır ki daha fenadır.

  o nedir kardeşim.
  domates gibi oluyorsun. yaratık gibi damarlarını çıkarıyorsun.
  sakin olun arkadaş az insan olun...
 • idmansız olduğunuzu gösterir. eskiden benim de titrerdi, sonra birçok kez tartışınca, hatta haksızken bile tartıştığında nasıl üste çıkabileceğini çözdüysen, ne ses ne de el titrer. özellikle insanlarla sürekli tartışmak zorunda olduğunuz bir işte çalışıyorsanız, 1-2 aya kalmaz bu kıvama geliyorsunuz.
 • social justice warriorlarda da siklikla gorulen bir durumdur bu ses titremesi. triggered bir halet-i ruhiyeye delalet eder.
 • ağlamaya bir adım kalmıştır.
 • havacılık sektöründeyken, yıllarca bir sürü gerizekalı kompleksli beyinsize laf anlattığım için artık başıma gelmeyen şeydir.

  ha boğaz kurumasına henüz çözüm bulamadım o ayrı.

  tartışma sırasında 2 düşünüp 1 söylerseniz, ayrıca hızlı düşünüp, yavaş ve kendinizden emin konuşursanız, karşınızdaki antrenmansız cahile karşı 3-0 önde başlarsınız.

  tartışmada kavga riski varsa zaten tartışmayın, totonuz yiyorsa girişin, yemiyorsa da kaçın, mal mal boşuna tartışmayın.

  hayat kısa.
 • kalbini kırmaktan korktuğunuz, sevdiğiniz insanlarla tartışırken yaşamanızın mümkün olduğu durum.

  sesin titremesinden daha acı olan ise; sesinizin titrediğinin farkına vardıktan sonra, ya gözünüz kararır ağzınıza geleni söylersiniz ya da gözlerinizi düşürür ortamın sakinleşmesini beklersiniz. birinci olasılıkta kısa vadede; ikincisinde ise uzun vadede kazanırsınız. sesinizi titretecek kadar sevdiğiniz insanlarla tartışmanıza neden olacak hayat gerçeklerine bir ağız dolusu küfür etmenin de nafile olduğunu eklemek gerek.
 • adrenalin çoşkusu diyelim, kafa göz dalmamak için kendinizi zor tutuyorsunuzdur, adrenalin de iç ses olarak "salıver gitsin, uçan tekmeyle başlayalım*" diyordur.

  tartışma ahlakına bağlı kalmak önemli, karşımızdakini fikirlerimizle yenmeliyiz, tekme ve yumruklar sadece kolay çözümdür.
 • uyarılmış halde ve bir tartışmanın ortasında iseniz, beyniniz bunu adeta bir tehdit gibi algılar.

  işte o zaman bir dizi reaksiyon başlatır: kalp atışlarınız hızlanır, titremeye başlarsınız, solunumunuz zorlaşır, ağzınız kurumaya başlar ve mideniz ağrır.

  böyle anlarda soğukkanlılığınızı korumak için nefesinizi kontrol etmekten daha iyi bir şey yoktur.

  bunu yapmak için iyi bir yol, derin ve yavaşça nefes alıp vermektir.

  huzurlu bir zihin daha iyi düşünür.