şükela:  tümü | bugün
  • o da bir şey mi ben kalp krizi geçirme noktasına kadar gidiyorum.
  • kadınlarda daha çok olsa da bu minvalde erkekler de az değildir.

özellikle kendine güveni az ve sürekli etraftan onay bekleyen kişilerin sorunudur.
    bir de bunun kızaranları veya alın damarları çıkanları vardır ki daha fenadır.

o nedir kardeşim.
    domates gibi oluyorsun. yaratık gibi damarlarını çıkarıyorsun.
    sakin olun arkadaş az insan olun...
  • korkaklıktır. eller ve bacaklarda da titreme olabilir. kendimden biliyorum.
  • social justice warriorlarda da siklikla gorulen bir durumdur bu ses titremesi. triggered bir halet-i ruhiyeye delalet eder.
  • ağlamaya bir adım kalmıştır.
  • o çok uzun zamandır kafanda kusursuz bir şekilde planladığın, nereden vuracağını çok iyi ayarladığın atar giderin, tutuk ve titrek bir konuşmayla ağızdan çıkmasıdır.

elde ayakta da boşalma olur; işin nereye varacağını kestirememenin korkusudur olsa olsa.
  • havacılık sektöründeyken, yıllarca bir sürü gerizekalı kompleksli beyinsize laf anlattığım için artık başıma gelmeyen şeydir.

ha boğaz kurumasına henüz çözüm bulamadım o ayrı.

tartışma sırasında 2 düşünüp 1 söylerseniz, ayrıca hızlı düşünüp, yavaş ve kendinizden emin konuşursanız, karşınızdaki antrenmansız cahile karşı 3-0 önde başlarsınız.

tartışmada kavga riski varsa zaten tartışmayın, totonuz yiyorsa girişin, yemiyorsa da kaçın, mal mal boşuna tartışmayın.

hayat kısa.
  • kalbini kırmaktan korktuğunuz, sevdiğiniz insanlarla tartışırken yaşamanızın mümkün olduğu durum.

sesin titremesinden daha acı olan ise; sesinizin titrediğinin farkına vardıktan sonra, ya gözünüz kararır ağzınıza geleni söylersiniz ya da gözlerinizi düşürür ortamın sakinleşmesini beklersiniz. birinci olasılıkta kısa vadede; ikincisinde ise uzun vadede kazanırsınız. sesinizi titretecek kadar sevdiğiniz insanlarla tartışmanıza neden olacak hayat gerçeklerine bir ağız dolusu küfür etmenin de nafile olduğunu eklemek gerek.
  • adrenalin çoşkusu diyelim, kafa göz dalmamak için kendinizi zor tutuyorsunuzdur, adrenalin de iç ses olarak "salıver gitsin, uçan tekmeyle başlayalım*" diyordur.

tartışma ahlakına bağlı kalmak önemli, karşımızdakini fikirlerimizle yenmeliyiz, tekme ve yumruklar sadece kolay çözümdür.