şükela:  tümü | bugün
  • lan ne biliyorsunuz da hemen yorum yapıyıorsunuz haber hakkında? 17 yaşında serseri saldırgan köpeği ile yaşlı başlı adama agresif biçimde tehditvari de hareket etmiş olamaz mı?

bin tane senaryo var böyle bana da itin biri (köpeği kasdetmiyorum) hayvanını salarsa ben de imkanım varsa benzer biçimde davranabilirim... bir sürü şey olabilir yani, burada esas olan şey şu mevzunun başını kıçını anlamadan yorum yapmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=pefautacx0y
    https://www.youtube.com/watch?v=yimz5g6cdsw
    https://www.youtube.com/watch?v=ynr2nti-rds
    (bkz: metroya giden insanları pitbulla korkutan çete)

yüzlerce video var...

edit : empati yapacaksak köpeğin yerine koyacakmışız kendimizi... olm siz nasıl bir gerizekalısınız, türkiye'de mi yaşıyorsunuz nerede yaşıyorsunuz? bak adam 57 yaşında, işinde gücünde bir adam, muhtemelen evine işine bir yere gidiyor. 17 yaşındaki bebe apaçi kılıklı bebenin köpeğini öldürüyor. köpek pitbull... ya azıcık muhakeme yeteneği kedi taşağı kadar beyin bulunan bir varlık bu olayın altında bir çapanoğlu olduğunu anlar. ama o kadarcık beyin yok işte, pelte gibi olmuş kedi maması yiye yiye beyin... köpeğin yerine koycakmışız kendimizi, al anladığın dilden konuşayım hav hav hav!
  • yine bir eksici sazanligi ve duyari ile karşı karşıyayız.

haberi açıp okudun mu? hayır.
    köpeğin fotoğrafini gördün mü? hayır.

başlığı açan mal da algı kasmis.6 aylık yavru köpekmiş! ulan köpek pitbull ve gayet de yetişkin bir köpek. öyle bir algı kasmis ki sanki el kadar golden'i sislemisler. yani gerçekten benim gözümde canlanan oydu. el kadar sevimli bir köpek, sevimli, efendi hayvan sever gençler falan... keşke bir de köpeğin sahibi genç apacilerin de fotoğrafini koysalarmis.

karşısındaki adam değil de ufak bir çocuk olsa veya adamda bıçak olmasa şimdi köpek dehşeti diye haber okuyorduk. üstelik köpeğin sahipleri ceza dahi almayacaktı.

amk apaçi picleri bunları besleyip sokakta terör estiriyor bizim eksici mallar da yine bir bok bilmeden olaya sazanliyor.

salaksiniz gerçekten.
  • şehirde pitbul köpek ile gezen 17 yaşındaki serseriler. kusura bakmayın da şu ikili bir araya gelince masum olabileceklerine ihtimal vermiyorum. herkes yaşlı adamın bıçak taşımasına takılmış. ülkenin gerçeklerine bu kadar mı uzak, küvez ortamında büyüdünüz. belli bir yaşın üzerindeki yaşlılarda bıçak taşıma kültürü vardır. düşündüğün gibi birini bıçaklama önceliği ile taşımazlar. meyve kesmek, aşı yapmak vs gibi sebeplerle taşıdılar geçmişten bugüne. evet köpeğin aklı yok sahiplerinin serseriliğine kurban gitmiş ama bu durum pitbul cinsinin tehlikeli ve beslenmesi yasak olan bir köpek olduğu gerçeğini değiştirmiyor. kaç çocuk öldürdü bu köpekler ne çabuk unuttunuz.

edit: şu başlık altında masum köpek, canlıyı sevme edebiyatı yapıp sırf kendisi ile aynı düşünmediği için insanlara küfürler yağdırmakta beis görmeyen patates beyinliler sizin de ananızı avradınızı sikeyim. zorla ağzını bozduruyorsunuz insanın. mesaj atıp küfür edenin iki defa anasını avradını sikeyim. bu dilden anlıyorsanız sizi bundan mahrum bırakmayayım.
  • köpek pitbull gibi geldi bana. olayın aslını bilemiyorum tamamen tahminde bulunuyorum;

eğer adama saldırttılarsa adam kendini korumak istemiş olabilir.
  • cani falan değildir, adam gibi adamdır. 17 yaşında yanında pitbulla gezen bir veledi şehir magandalığında ihtisasa başlamış kabul ederim. alayının amına koyayım o pitbul denilen canlıların, görüldüğü yerde itlaf edilmeliler.

üst komşumun apartman kömürlüğünde beslediği pitbul o zaman 5 yaşında olan kızıma saldırdı, ısırmadı ama güya oynamak istemişmiş, kovaladı yaladı falan ama kızım kafayı bozacaktı, altına falan işedi, bastım küfürü komşuma da köpeğine de, o gün bugündür konuşmayız, yemin etmiştim bir daha o köpeği başıboş görürsem geberteceğime.

velhasıl pitbul için yapılan duyarı sikeyim, sahipleri bu canavarları silah olarak kullanıyor işte, tatava yapmayın.
  • başlık açan arkadaşın savunmasız yavru dediği köpek de 6 aylık pitbull.

15 kiloluk hayvanın bacaklarından tutup sahibini onunla dövebilirdi adam ama tercih meselesi tabii ki. her halükarda adamın üzerine köpek salınması durumu var.

ayrıca ben de kampçılıktan alışkanlık yanımda sürekli bıçak taşırım, soda açarım, konserve açarım, üzerime salınırsa evet köpek de açabilirim. hele ki yasaklı ırklardan birisiyse seve seve.

yasaklı ırk sevmek hayvanseverlik değildir, hayvanlığın kendisidir. sizin sikko fikirleriniz hukuk dışıysa oturup kendinizi sorgulamalısınız. zira pedofilinin hukuka aykırı olmadığını veya pkk'nın fikirlerinin hukuki hak olduğunu savunan adamlardan pek farkınız kalmıyor.

hayvan hakları koruma kanunu’nun 14 maddesi, hayvanlar ile ilgili yasaklardan oluşur ve 1 bendi şu şekildedi; “pitbull terrler, japanese tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek yasaktır.”
  • bilenler bilir, fi tarihinde meşhur bir sitenin yöneticisi idim. o vakitler, hakaret ve küfür içeren bir yorumunu kaldırdığım ve bir süre yazmama cezası verdiğim bir kullanıcı, özelden "o.ç." diye küfür etti. banladım tabii ki. sonra ağlaya zırlaya gelip burada entry girmişti:

"tahammülsüz bir site. yaptığım eleştirimi hiç uyarmadan kaldıran ve buna tepki gösterince beni siteden banlayan diktatör bir adminleri var."

eleştiri dediği: küfür
    tepki dediği: orospu çocuğu niye siliyon?

işte bu kafa, 6 aylık minik yavru diye pitbull'u bize masum ve sevimli göstermeye çalışıyor.

al bak, altı aylık bir minik yavrunun(!) marifetini gör:
    https://i.pstimaj.com/…418/5ae3607bae298b8e03130cc0
  • iki velet elinde nefes alan bir silah taşıyacak ve ben kendimi korumayacağım öyle mi?

yok öyle bir dünya.

devlet bu tip köpek ırkı yetiştiren insanlara ehliyet vermeli ve kontrol etmelidir.

ne köpekler katledilsin ne insan canına zarar gelsin.
  • kendimi hayvansever olarak tanımlarım. hayvanlara insanlardan daha çok değer veririm ve sokak hayvanları için de kendimce bir şeyler yapmaya çalışırım.

ama bu hayatta gözümü kırpmadan öldürebileceğim tek hayvan pitbull denen genetiği oynanmış psikopat köpeklerdir.

bu sefer adam haklı beyler.
  • sözde hayvanseverlerin (köpek ve kedisever aslında) yine kendi pislik iç dünyalarını dışavurduğu başlık. yeter ki ortada zarar gören bir köpek olsun anında herkes orospu çocuğu katil oluyor bunların gözünde. araştırma yok, irdeleme yok, okumak yok.